KuPamięci.pl

Urszula Kryspin


* 04.07.1937

 

+ 08.10.2009

Miejsce pochówku: Warszawa, Cm. Służewski Stary

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (34)
Licznik odwiedzin strony
37007
Nasza Najukochańsza Mama i Babcia...
 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Elżbieta, Wojciech Kmiecik
2009-10-24
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.

Danusiu, Pawle i Sebastianie-
wyrazy współczucia dla całej rodziny z powodu śmierci Waszej mamy i babci.
Krystyna i Tadeusz Kubiak
rodzina
2009-10-19
Urszulo, trudno się pogodzić, że nie ma już Ciebie pośród nas. Przecież zaledwie kilkanaście dni temu spędziliśmy wspólnie miłe chwile na działce rekreacyjnej. Wielka szkoda, że taki człowiek musiał odejść, ale zanim odeszłaś dałaś nam wiele z siebie. Wniosłaś w nasze życie to wyjątkowe coś, co powoduje, że stajemy się lepsi, mądrzejsi, że potrafimy spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Miałaś doświadczenie życiowe, które czyniło Cię mędrcem, ale nigdy nie starałaś się z takiej pozycji komunikować z ludźmi. Służyłaś radą, pomocą i mądrością. Taką pozostaniesz w naszej pamięci.

Składamy wyrazy szczerego współczucia dla Doroty i Pawła z powodu odejścia ich Mamy, a także dla wnucząt, rodziny i przyjaciół. Wiemy jak wielką stratę ponieśliście, bo dla nas ta strata jest tak samo bolesna. Łącząc się w modlitwie,zapamiętamy Urszulę na resztę naszego życia jako wyjątkowego człowieka, siostrę i przyjaciela.

Krystyna i Tadeusz Kubiakowie z rodziną.
Beata i Pawel Kielak
2009-10-19
Wyrazy szczerego bolu i smutku.Rozumiemy wasza rozpacz i sercem jestesmy z wami.
Mariola Niedzielski
2009-10-19
Wyrazy szczerego wspolczucia.
Ania Chrostowska z Sonią i Kayą.
bratanica
2009-10-15

Kochani Dorotko i Pawle;
Zawsze gdy ktoś umiera ogarnia nas smutek i żal, ale gdy umiera rodzic bez względu na to ile mamy lat powstaje w naszym sercu i życiu ogromna dziura, taki księżycowy krater, który koniecznie trzeba czymś wypełnić. Nagle ogarnia nas przerażenie, że jesteśmy zupełnie sami na tym Bożym świecie, że nie ma nikogo kto nas pocieszy albo poratuje w trudnej sytuacji. To z czasem przemija. Powoli przyzwyczajamy się to tej myśli i tylko od czasu do czasu przy różnych zwykłych, codziennych sytuacjach wracają wspomnienia.
Piszę o tym, bo chcę abyście wiedzieli, że bez względu na to jak bardzo daleko od siebie mieszkamy, i jak rzadko się widujemy dla mnie zawsze będziecie najbliższą rodziną i zawsze możecie na mnie polegać. Ja nigdy nie zapomnę dni i nocy spędzonych w Waszym domu na Rajców, wspólnych wakacji w Jastarni, a przede wszystkim cudownych Świąt i uroczystości tak pieczołowicie przygotowywanych przez Waszą Mamę. Ciągle mam pod językiem smak pasztetu Cioci Uli i Jej barszczu z uszkami, a Wigilie które spędziłam razem z Wami zawsze pozostaną dla mnie niedoścignionym wzorcem.

To bardzo smutne gdy ludzie odchodzą z naszego życia. Szczególnie tacy ludzie jak Ciocia: pełni ciepła i serdeczności. Musimy wierzyć, że przenoszą się do lepszego życia. Życia bez bólu i cierpienia.
Dziewczynki bardzo płakały, gdy dowiedziały się o śmierci "Babci Agatki i Benia". Zapaliły w naszym Polskim Kościele świeczkę i odmówiły paciorek za spokój jej duszy.
Najserdeczniej Was ściskamy i pozdrawiamy.
Ania, Sonia i Kaya.

Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Najukochańsza Mamo na świecie ! Długi czas leczono Ciebie na schorzenia układu pokarmowego, bezskutecznie. Kiedy wreszcie zniecierpliwiona zdecydowałaś się na własną rękę zrobić tomografię, okazało się, że to nie gastritis tylko rak i to w rozwiniętym stadium, już z poważnymi przerzutami. Byłaś bardzo dzielna, nie traciłaś nadziei, poddałaś się wówczas dwóm ratującym życie operacjom. Dały Ci jednak tylko półtora roku życia, życia we wciąż narastającym cierpieniu. Podziwiam Twoje pokorne pogodzenie się z losem i Twoją nieugiętą chęć życia. Twoją desperacką wręcz troskę o najbliższych do ostatnich dni. Mamusiu stworzyłaś nam wspaniały i niepowtarzalny dom pełen miłości, wierności i oddania. Nauczyłaś nas kochać rodzinę i szanować ją, jako największy skarb na ziemi. Razem z Tatą daliście nam przeszczęśliwe dzieciństwo mimo wszystkich przeszkód, jakie nasz kraj nam zgotował. Przeszłaś z nami wszystkie trudne, smutne, wspaniałe i szczęśliwe chwile, byłaś zawsze oddana i pomocna. Nieugięcie troszczyłaś się o nas i o wnuki. Sprawiliśmy Ci dużo bólu, zwłaszcza rozłąką, pobytem z dala od Ciebie za granicą Przyjęłaś wszystko pełna zrozumienia i myśląc tylko o naszym szczęściu. Tym też nie zawsze mogliśmy Cię wynagrodzić, nie dane Ci było odejść bez zmartwień i spokoju. Tak nam przykro. Będziemy Cię zawsze kochać, naśladować, postaramy się być podobnie wspaniałymi rodzicami i utrzymać zbudowane przez Ciebie najcieplejsze ognisko domowe, jakie można sobie wyobrazić. Z wdzięcznością, miłością i pokorą wielbiące Ciebie dzieci i wnuki. Kochany braciszku, kochany Sebastianie, kochane ciocie Elżbieto i Aniu ! Dziękuję Wam z całego serca za Waszą niestrudzoną, pełną poświęcenia, miłości i wyrozumiałości opiekę nad Mamą, za Waszą pomoc w najtrudniejszych chwilach, za Wasze oddanie. Z najwyższym wyrazem szacunku, Dorota
Für Oma Du warst eine der uns wichtigsten Personen im Leben, doch nun bist du im Himmel. Wir hoffen, Gott sah all deine guten Taten. Du hast stets versucht unsere Familie zusammen zu halten, auch wenn nicht immer alles so glatt verlaufen ist. „Beni und Agatha, ihr solltet euch nicht streiten, ihr seid doch Geschwister“. Das sagtest du immer wenn wir stritten und zu mir, zu Agatha sagtest du immer „Pass auf Mama und Beni auf“ Ich habe es versucht und ich werde es weiterhin versuchen. Du warst ein wundervoller Mensch. Wir hoffen nie zu vergessen, wie du warst. Wir werden dich immer lieben und wir hoffen, dass du das weißt. Auch wenn wir dich nicht so oft besucht haben, weil wir in Österreich zur Schule gingen, haben wir dich geliebt. Wir werden dich vermissen. Agatha und Benedikt Dla Babci Byłaś dla nas jedną z najważniejszych osób w naszym życiu, teraz jesteś już w niebie. Mamy nadzieję, że Pan Bóg widział wszystkie Twoje dobre czyny. Zawsze próbowałaś utrzymać razem naszą rodzinę, też wtedy, kiedy nie wszystko przebiegało tak, jak powinno. „Beniu i Agatko, nie powinniście się kłócić, przecież jesteście rodzeństwem”. Tak mówiłaś zawsze, kiedy się kłóciliśmy, a do mnie, do Agaty mówiłaś „Uważaj na mamę i na Benia”. Próbowałam i będę się nadal starać. Byłaś cudownym człowiekiem. Nigdy nie zapomnimy jaka byłaś. Będziemy Cię zawsze kochać, mamy nadzieję, że o tym wiesz. Mimo,że nie mogliśmy Ciebie zbyt często odwiedzać, bo chodzimy do szkoły w Austrii, zawsze Ciebie kochaliśmy. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Agatha i Benedikt
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Zdjęcia
Urszula - obraz autorstwa Prof. Stanisława Baja
Urszula Kryspin Ostatnie zdjęcie...
Ostatnie urodziny...
-
Beata i Pawel Kielak
napisał(a) dnia 2009-10-19
Wyrazy szczerego bolu i smutku.Rozumiemy wasza rozpacz i sercem jestesmy z wami.
-
Paweł Kryspin
Paweł Kryspin
zapalił(a) dnia 2015-05-26
Dzień Mamy,Najwspanialszej jaka istniała
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-