Odtwarzanie Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Stanisław Kosieradzki


* 01.02.1921

 

+ 27.04.2009

Miejsce pochówku: Warszawa, Cm. Służewski Nowy

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (29)
Licznik odwiedzin strony
191635

Był uczciwym, przyzwoitym człowiekiem.

I ciepłym, niebywale ciepłym we wzajemnych kontaktach. 

Godnie żył i godnie się z tym, gorszym światem pożegnał. Żeby w tym nieporównanie lepszym świecie przygotować nam miejsce. 

W dniu 27 kwietnia 2013r. obchodziliśmy czwartą już rocznicę Jego odejścia. Tłoku nad Jego mogiłą nie było, w kościele na Tamce było jeszcze sporo wolnego miejsca. Tylko ksiądz Jarosław - ten sam, który S.P. Stanisława przed czterema laty odprowadzał na cmentarz służewski, pędził tym razem, jak by gonił uciekający czas. Dwadzieścia trzy minuty z sekundami wystarczyło Mu tym razem na odprawienie sobotniej mszy Sw.  On chyba też już wie to, co my. Że mianowicie ŚP Stanisław JEST JUŻ ŚWIĘTYM. I obejdzie się bez procesów w watykańskich kongregacjach, bez dzielenia włosa na czworo. Wystarczy nasze przekonanie.

Bo przecież .... i tu parę słów o doczesności naszego Santo Subito.

Spędził swoje życie pracowicie i godnie.

Do pary dobrał sobie Jadwisię z sąsiedniej wioski. Przyszli do Warszawy "na lekki chleb", jak wówczas wielu. Zakasali tu rękawy, bo kto nie miał ciągot do partii i nie miał matury, to nieprawdą jest, że niby tylko chęć szczera mianowała wtedy na oficera. Może i mianowała, ale tylko tych, którzy przeszli jedynie słuszny szlak: od Lenino do Berlina. A dla tych, którzy tylko w Repkowskich Lasach wojowali (i to w szeregach zupełnie niewłaściwej armii) - ten warszawski chleb taki znowu lekki nie był. Wzięli się jednak oboje z Jadwisią do pracy, bez oglądania się na profity dla partyjnych. Dochowali się trójki dzieci, czwórki wnuków, a kiedy został już sam po przedwczesnej śmierci Jadzi) - to pod koniec Jego życia sypnęły się też i prawnuki.

Niech żałują ci wszyscy, którzy Go poznać nie zdążyli. Bo to był facet z zanikającego już niestety gatunku LUDZI, KTÓRYM CHĘTNIE PODAJE SIĘ RĘKĘ. 

Rękę twardą od obróbki drewna, od politury, od cykliny i od hebla. Rękę nie nawykłą do manicure. Rękę Dobrego Człowieka.

I pomyśleć, że już wnuki administratora za parę lat to nawet ze śmietnika internetu nie dowiedzą sie, co to takiego jest ten hebel. W samochodzie to wiadomo - zawór odcinający zasilanie. Ale żeby od tego ręka twardniała......???

 

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Pamiętliwy
pierworodny
2019-12-13
Jedenastą rocznicę śmierci S.P. Stanisława przyspieszymy i to prawie o dwa miesiące. W niedzielę ósmego marca 2020 r. o godz. 19.30 u księży marianów na Stegnach odbędzie się msza św. o spokój duszy S.P. Jadwigi (tym razem dokładnie w 25 rocznicę odejścia) i innych Zmarłych z rodziny. Tym razem Stanisław będzie musiał się zadowolić z określenia "i inni".
Pamiętliwy
Pierworodny
2018-03-30
W piątek 27 kwietnia 2018r. będziemy obchodzić czwartą rocznicę kanonizacji polskiego papieża JP2. A to oznacza, że tego samego dnia upłynie też DZIEWIĄTA JUŻ rocznica odejścia Ś.P. Stanisława do Domu Ojca. Kto może i kto chce, by się tego dnia pomodlić za duszę S.P. Stanisława - o godz. 8.30 u ojców Marianów na Stegnach będzie odprawiana msza św. za spokój Jego duszy. Dziesiątą rocznicę obchodzić będziemy mszą św. w tym samym miejscu w niedzielę 28 kwietnia 2019r. A jedenastą rocznicę - o ile będzie nam dane doczekać - przyspieszymy prawie o dwa miesiące (też niedziela, 8 marca 2020r.; 25 rocznica odejścia Jadwigi). Godziny tych dwu mszy św. poznamy później.
Pamiętliwy
umiarkowana relacja
2017-02-01
To samo, co przed rokiem. Z tym, że to już trzecia rocznica kanonizacji JP2. A poza tym - wierna kopia zeszłego roku. Też 27 kwietnia, też o 8.30 rano, też na Stegnach u Marianów; z tym tylko, że modlitwy tam zanoszone trzeba będzie podzielić na pół. Połowa dla S.P. Stanisława a druga połowa dla S.P. Jadwigi. W końcu przez 47 lat RAZEM szli przez doczesność.
Pamiętliwy
obcy
2016-03-09
27 kwietnia 2016r. będzie podwójna rocznica: - druga rocznica wyniesienia na ołtarze JP2 - siódma rocznica powrotu do Domu Ojca duszy ŚP Stanisława. Jako, że nie mamy ciągle pewności, gdzie ta dusza teraz zamieszkuje, pomodlimy się o proste drogi dla niej 27 kwietnia o godz. 8.30 w kościele na Stegnach. Kto zechce, kto może, komu serce dyktuje...
Administrator
syn
2014-12-15
Szósta rocznica Odejścia Stanisława za pasem. Ale tym razem ... rocznicę przyspieszymy (w tamtym roku akurat była kanonizacja dwóch papieży, teraz nic się nadzwyczajnego nie zapowiada). Za spokój Jego duszy modlić się będziemy już 8 marca 2015r. o 19.30 na Stegnach. Za duszę Jadwigi też.
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
w Boże Ciało po procesji
Po ogólnowarszawskiej, porannej procesji, po kazaniu Prymasa, na które się oczekiwało, bo czasami w kazaniu łatki czerwonym przyprawiał; szło się procesjonalnie do cukierni na Topiel i Dziadek stawiał lody. Dzieciom i wnuczkom i nawet w niektórych latach Babci. W nagrodę za uczestnictwo. Nigdy żadne lody tak nie smakowały, jak te w Boże Ciało. Na święto Bożego Ciała się oczekiwało, bo ... będą lody. Owszem, po lodach był jeszcze obiad na Dobrej, ale to już mniej ważne. Bo obiad bywał często, a lody tylko ten jeden raz w roku. A dzisiaj koronawirus pozmieniał dawne zwyczaje. Ani Dziadka, ani obiadu na Dobrej, ani cukierni na Topiel, ani procesji ogólnowarszawskiej. I wnuki należą już do kategorii 40+ i już nawet prawnukom się zwyczajnie nie opłaca tracić świąteczne przedpołudnie dla nawet pięciogałkowego wafla lodowego. Nawet gdyby się znalazł jakiś sponsor do sfinansowania tej lodowej rozpusty.
Smakosz lodów
Jedenaście lat temu
nie było jeszcze lotu do Smoleńska, nie było jeszcze wyniesienia na ołtarze JP2, nie było wrednego wirusa. Ty już odchodziłeś i my zebrani wokół mieliśmy świadomość, że to już nieodwołalnie. A w tych dniach historia zatoczy stuletnie koło. Ostatniego stycznia 2021r. spotkamy się z okazji stulecia pewnego życia. Udanego życia, uczciwego, pracowitego życia, które ... nigdy się nie skończy
Historyk
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia

Anna Maria Jopek
Dodaj plik audio lub video   |   Wszystkie pliki audio i video
Opcje strony:
Zdjęcia
Bagno 1958r
1973R
01.06.2009 Pokój Taty.
sylwester 2006r
Tuzem go.
W plastikowym dowodzie osob. (maj 2008)
Z sąsiadem na Bagnie {1958r]
31 styczeń 2009r
sylwester 2006r
Tato,zawsze lubiłeś nosić chorągiew. Ale jak wołali do baldachima, brałeś drzewce bo bliżej Jezusa
1959r
-
Marek z rodziną
Marek z rodziną
((wnuk wujeczny)) napisał(a) dnia 2009-05-29
Wszystko na świecie ma swe przeznaczenie,
Lecz jedno pozostaje na zawsze... wspomnienie.
-
Andrzej
Andrzej
zapalił(a) dnia 2011-05-08
Pewnie dzisiaj u Ciebie będzie sporo gości .............
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-