Odtwarzanie Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Stanisław Kosieradzki


* 01.02.1921

 

+ 27.04.2009

Miejsce pochówku: Warszawa, Cm. Służewski Nowy

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (29)
Licznik odwiedzin strony
193521

Był uczciwym, przyzwoitym człowiekiem.

I ciepłym, niebywale ciepłym we wzajemnych kontaktach. 

Godnie żył i godnie się z tym, gorszym światem pożegnał. Żeby w tym nieporównanie lepszym świecie przygotować nam miejsce. 

W dniu 27 kwietnia 2013r. obchodziliśmy czwartą już rocznicę Jego odejścia. Tłoku nad Jego mogiłą nie było, w kościele na Tamce było jeszcze sporo wolnego miejsca. Tylko ksiądz Jarosław - ten sam, który S.P. Stanisława przed czterema laty odprowadzał na cmentarz służewski, pędził tym razem, jak by gonił uciekający czas. Dwadzieścia trzy minuty z sekundami wystarczyło Mu tym razem na odprawienie sobotniej mszy Sw.  On chyba też już wie to, co my. Że mianowicie ŚP Stanisław JEST JUŻ ŚWIĘTYM. I obejdzie się bez procesów w watykańskich kongregacjach, bez dzielenia włosa na czworo. Wystarczy nasze przekonanie.

Bo przecież .... i tu parę słów o doczesności naszego Santo Subito.

Spędził swoje życie pracowicie i godnie.

Do pary dobrał sobie Jadwisię z sąsiedniej wioski. Przyszli do Warszawy "na lekki chleb", jak wówczas wielu. Zakasali tu rękawy, bo kto nie miał ciągot do partii i nie miał matury, to nieprawdą jest, że niby tylko chęć szczera mianowała wtedy na oficera. Może i mianowała, ale tylko tych, którzy przeszli jedynie słuszny szlak: od Lenino do Berlina. A dla tych, którzy tylko w Repkowskich Lasach wojowali (i to w szeregach zupełnie niewłaściwej armii) - ten warszawski chleb taki znowu lekki nie był. Wzięli się jednak oboje z Jadwisią do pracy, bez oglądania się na profity dla partyjnych. Dochowali się trójki dzieci, czwórki wnuków, a kiedy został już sam po przedwczesnej śmierci Jadzi) - to pod koniec Jego życia sypnęły się też i prawnuki.

Niech żałują ci wszyscy, którzy Go poznać nie zdążyli. Bo to był facet z zanikającego już niestety gatunku LUDZI, KTÓRYM CHĘTNIE PODAJE SIĘ RĘKĘ. 

Rękę twardą od obróbki drewna, od politury, od cykliny i od hebla. Rękę nie nawykłą do manicure. Rękę Dobrego Człowieka.

I pomyśleć, że już wnuki administratora za parę lat to nawet ze śmietnika internetu nie dowiedzą sie, co to takiego jest ten hebel. W samochodzie to wiadomo - zawór odcinający zasilanie. Ale żeby od tego ręka twardniała......???

 

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Pamiętliwy
2020-11-01
Dwunastej rocznicy Śmierci S.P. Stanisława..... w ogóle nie będzie. Już się za spokój Jego duszy nie będziemy modlić. Jesteśmy bowiem pewni, że ta dusza jest już od dawna w niebie. Wszyscy święci balują w niebie, dzisiaj w niebie jest bal. A my tu na ziemi będziemy już tylko dziękować Bogu za to życie, za to że mógł się urodzić i przejść przez swoją doczesność. 31 stycznia 2021r. o godz. 19.30 w kościele ojców Marianów na Stegnach odprawiona zostanie msza św. dziękczynna za całe Jego życie, w setną rocznicę Jego urodzin
Pamiętliwy
pierworodny
2019-12-13
Jedenastą rocznicę śmierci S.P. Stanisława przyspieszymy i to prawie o dwa miesiące. W niedzielę ósmego marca 2020 r. o godz. 19.30 u księży marianów na Stegnach odbędzie się msza św. o spokój duszy S.P. Jadwigi (tym razem dokładnie w 25 rocznicę odejścia) i innych Zmarłych z rodziny. Tym razem Stanisław będzie musiał się zadowolić z określenia "i inni".
Pamiętliwy
Pierworodny
2018-03-30
W piątek 27 kwietnia 2018r. będziemy obchodzić czwartą rocznicę kanonizacji polskiego papieża JP2. A to oznacza, że tego samego dnia upłynie też DZIEWIĄTA JUŻ rocznica odejścia Ś.P. Stanisława do Domu Ojca. Kto może i kto chce, by się tego dnia pomodlić za duszę S.P. Stanisława - o godz. 8.30 u ojców Marianów na Stegnach będzie odprawiana msza św. za spokój Jego duszy. Dziesiątą rocznicę obchodzić będziemy mszą św. w tym samym miejscu w niedzielę 28 kwietnia 2019r. A jedenastą rocznicę - o ile będzie nam dane doczekać - przyspieszymy prawie o dwa miesiące (też niedziela, 8 marca 2020r.; 25 rocznica odejścia Jadwigi). Godziny tych dwu mszy św. poznamy później.
Pamiętliwy
umiarkowana relacja
2017-02-01
To samo, co przed rokiem. Z tym, że to już trzecia rocznica kanonizacji JP2. A poza tym - wierna kopia zeszłego roku. Też 27 kwietnia, też o 8.30 rano, też na Stegnach u Marianów; z tym tylko, że modlitwy tam zanoszone trzeba będzie podzielić na pół. Połowa dla S.P. Stanisława a druga połowa dla S.P. Jadwigi. W końcu przez 47 lat RAZEM szli przez doczesność.
Pamiętliwy
obcy
2016-03-09
27 kwietnia 2016r. będzie podwójna rocznica: - druga rocznica wyniesienia na ołtarze JP2 - siódma rocznica powrotu do Domu Ojca duszy ŚP Stanisława. Jako, że nie mamy ciągle pewności, gdzie ta dusza teraz zamieszkuje, pomodlimy się o proste drogi dla niej 27 kwietnia o godz. 8.30 w kościele na Stegnach. Kto zechce, kto może, komu serce dyktuje...
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Dziękujmy Bogu
To było równo sto lat temu. Jeszcze trwały ostatnie walki wojny z bolszewikiem z 1920 roku, dopiero w marcu 2021 zostanie bowiem zawarty pokój w Rydze. I w tej mocno niepewnej rzeczywistości, we wsi Włodki Michalina z Księżopolskich, używająca imienia Petronela, postanowiła jednak urodzić swoje piąte już dziecko. I Bogu niech będą dzięki, że postanowiła je jednak urodzić. Dzisiejsze lewackie hordy aborcjonistek tego nie zrozumieją, ale DZIĘKUJEMY CI PETRONELO. A Bogu podziękujemy za to życie 31.01.2021r. o 19.30 w kościele na Stegnach
Pierworodny
w Boże Ciało po procesji
Po ogólnowarszawskiej, porannej procesji, po kazaniu Prymasa, na które się oczekiwało, bo czasami w kazaniu łatki czerwonym przyprawiał; szło się procesjonalnie do cukierni na Topiel i Dziadek stawiał lody. Dzieciom i wnuczkom i nawet w niektórych latach Babci. W nagrodę za uczestnictwo. Nigdy żadne lody tak nie smakowały, jak te w Boże Ciało. Na święto Bożego Ciała się oczekiwało, bo ... będą lody. Owszem, po lodach był jeszcze obiad na Dobrej, ale to już mniej ważne. Bo obiad bywał często, a lody tylko ten jeden raz w roku. A dzisiaj koronawirus pozmieniał dawne zwyczaje. Ani Dziadka, ani obiadu na Dobrej, ani cukierni na Topiel, ani procesji ogólnowarszawskiej. I wnuki należą już do kategorii 40+ i już nawet prawnukom się zwyczajnie nie opłaca tracić świąteczne przedpołudnie dla nawet pięciogałkowego wafla lodowego. Nawet gdyby się znalazł jakiś sponsor do sfinansowania tej lodowej rozpusty.
Smakosz lodów
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia

Anna Maria Jopek
Dodaj plik audio lub video   |   Wszystkie pliki audio i video
Opcje strony:
Zdjęcia
Tuzem go.
Z sąsiadem na Bagnie {1958r]
Bagno 1958r
Tato,zawsze lubiłeś nosić chorągiew. Ale jak wołali do baldachima, brałeś drzewce bo bliżej Jezusa
sylwester 2006r
sylwester 2006r
W plastikowym dowodzie osob. (maj 2008)
1959r
31 styczeń 2009r
01.06.2009 Pokój Taty.
1973R
-
Administrator
Administrator
(syn) napisał(a) dnia 2012-03-26
Msza Św. o spokój Jego duszy; w trzecią rocznicę śmierci - odbędzie się jak zawsze na Tamce, choć tym razem kilka godzin po rocznicy, W SOBOTĘ 28 KWIETNIA 2012r. o godz. 8.00. Będzie już początek weekendu (dla niektórych bardzo dłuuuuugiego); kto ma (...)
-
K - 6
K - 6
zapalił(a) dnia 2010-10-23
Panie Stasiu, Twoja Polonia wreszcie WYGRAŁA !!!
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-