Odtwarzanie Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Piotr Klemt


* 23.02.1945

 

+ 19.01.2013

Miejsce pochówku: Warszawa

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (79)
Licznik odwiedzin strony
27718

W ubiegłą sobotę, 19 stycznia 2013 roku, odszedł od nas Piotr Klemt, wieloletni dyrektor Ogniska Wychowawczego „Świder” im. K. Lisieckiego „Dziadka” w Otwocku przy ul. Mickiewicz 43/47.
Od początku pracy zawodowej był związany z Ogniskiem Wychowawczym „Świder”. To właśnie tutaj uczył się, jak być dobrym pedagogiem i wychowawcą.
Swoje życie poświęcił „dzieciom ulicy” z rodzin wieloproblemowych w rozwiązywaniu ich problemów i poprawie funkcjonowania.
Towarzyszył im w drodze do samodzielności i dorosłości, pomagał w realizacji kariery szkolnej.
Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania wychowawca młodzieży, przez ponad 40 lat był największym przyjacielem dzieci i strażnikiem przestrzegania ich praw.
Pracując z młodzieżą był otwarty na jej potrzeby, a poprzez pryzmat własnych doświadczeń, stale doskonalił swój warsztat zawodowy. Był niezwykle oddany swojej pracy. Charyzmatyczny i ciepły, zaskarbił sobie ogromny szacunek wśród wielu pokoleń Ogniskowców. Z ogromną wrażliwością i otwartością dążył do jak najlepszego wykonywania swojego zawodu. 
Był dobrym człowiekiem, oddanym tym, którzy najbardziej potrzebowali wsparcia. Swoją pasją zarażał osoby, które spotykał w swoim życiu.
Nigdy nie schodził z obranej przez siebie drogi, mimo wielu przeciwności losu.
Żył zgodnie z prawdą i własnym sumieniem.
Dawał dobro i otrzymywał je.
Był autorytetem zarówno wśród młodzieży, jak i osób związanych z pomocą społeczną.
Jego rozległa wiedza i ogromne doświadczenie zawodowe były nieocenionym wsparciem dla kolejnych pokoleń pedagogów i wychowawców pracujących w Ognisku Wychowawczym „Świder”.
Ognisko zawsze będzie nam się kojarzyło z osobą Wujka Piotra Klemta.
To właśnie dzięki niemu to miejsce stało się drugim domem dla wielu pokoleń młodych ludzi, którzy mieli możliwość odkrywania siebie, dorastania, budowania planów na przyszłość, uwierzenia w siebie.
Dorobek zawodowy i postawa Piotra Klemta były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Piotr Klemt w latach 1985-1998 był siedmiokrotnie nagradzany nagrodą dyrektora Ogniska W latach 2002-2007 otrzymał cztery nagrody Starosty Otwockiego, Trzykrotnie otrzymał Nagrody Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie. W 1991 otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej IIº. W 1988 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Ponadto został odznaczony Odznaką TPD „Przyjaciel dziecka” (1986 rok), Medalem Pamiątkowym Kuratorium Oświaty i Wychowania za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty w stołecznym województwie warszawskim (1989 rok), Odznaką Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego „Przyjaciel Dzieci Ulicy” (2007 rok). W 2003 r. otrzymał list gratulacyjny od Wojewody Mazowieckiego, jako podziękowanie za wieloletnią pracę na rzecz dzieci i rodzin wymagających pomocy i wsparcia.
Odszedł od nas człowiek skromny i pokorny wobec tego, co mu przynosiło życie.
Jego idee pozostaną w naszych sercach...

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Marek Jasiński
przyjaciel
2016-01-19
Witaj Piotrze! Przy wspólnym stole Chlebem i życiem obudzeni Radości końca nie było! W kolejną rocznicę smutku Wszyscy przyjdą do Ciebie! Wybacz że trochę spóżnieni Marek Jasiński Z dedykacją od wszystkich Twoich kolegów i wychowanków. Warszawa 19.01.2016
Krzysztof Jedrykiewicz
wychowanek i wychowawca
2013-04-02
Moj drogi przyjacielu-wychowawco ,,ognisko swider,, zwiazane jest zlotymi zgloskami z Twoja osoba.Dzieki Tobie mysl ,,Dziadka Lisieckiego,,w pracy pedagogicznej byla obecna w formowaniu osobowosci mlodego czlowieka- za to skaldam Tobie serdeczne podziekowanie. Spoczywaj w pokoju.
Tomasz Stanisławski
2013-02-19
Ciociu Danusiu i Hubercie, składam wyrazy głębokiego współczucia.
Mirosław Kopczyński
wychowanek
2013-02-18
W dniu 18.02.2013 włączyłem komputer i wszedłem na stronę Piotr Klemt, bo chciałem przeczytać publikacje i najnowsze wiadomości o Ognisku. Ale to mi nie było dane bo na pierwszej stronie którą otworzyłem dowiedziałem się, że Kolega Piotr Klemt nie żyje, to mię bardzo poruszyło dlaczego już odszedł taki wspaniały człowiek i Wychowawca. Dlaczego piszę wielką literą ,,Wychowawca" dlatego,że zapracował na to ciężką pracą z młodzieżą,która nie zawsze była łatwa.Kolega Piotr zasługuje na duży podziw całe swoje życie poświęcił dla młodzieży która potrzebowała;dobra i ciepła,to poświęcenie jest zasługą Dziadka który mówił;Oddaj to co wziąłeś na tym Kolega Piotr Klemt bazował i oddał z nawiązką. Kondolencje składa Mirosław Kopczyński dla Cioci Danusi i synowi Hubertowi.
Maria i Wojciech Zalewscy
Znajomi
2013-01-26
Wyjątkowych ludzi pamięta się zawsze.
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Pana Piotra poznałam osiem lat temu. Przyszedł do mnie poprosić o pomoc dla Ogniska. Nie znałam Go wcześniej ,a rozmawiał ze mną tak miło i serdecznie jak byśmy widzieli się nie pierwszy raz. Kilka dni później poszliśmy całą rodziną z parą koni na festyn kwestować na rzecz Ogniska. To zaproszenie Pana Piotra okazało się być dla nas biletem wstępu do innego świata. Spotkaliśmy tu unikatowych ludzi, dla których praca wychowawcza jest pasją i miłością, a powierzone im dzieci najwyższą wartością. To nauka Pana Piotra, wychowanka Dziadka Lisieckiego, który stał się mistrzem i wzorem dla obecnych wychowawców i nauczycieli. To niezwykła sztafeta pokoleń, która oby nigdy nie została przerwana. Dziś z dumą szczycę się przyjaźniami wynikłymi z tamtego sprzed lat zaproszenia Pana Piotra i jestem dowodem na to że nawet drobny dobry uczynek odwzajemniony bywa w trójnasób. DZIĘKUJĘ PANIE PIOTRZE ZA TAMTEN DZIEŃ I WRAŻLIWĄ DOBRĄ MŁODZIEŻ. Anna Pałasińska
Anna Pałasińska
MOJE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRYCH ODEJŚCIE PIOTRA DOTKNĘŁO SZCZEGÓLNIE DLA NAJBLIŻSZYCH, DLA RODZINY. Odszedł jeden z ostatnich RYCERZY naszego DZIADKA, który wiernie służył do końca swego życia pomimo cierpień w ostatnim czasie. W ubiegłym roku miałem wizytę u PIOTRA, który podarował mi chustę OGNISKOWĄ na uroczystość co roczną na STARÓWCE z okazji imienin DZIADKA KAZIMIERZA, którą miałem założoną. TWOJA śmierć PIOTRZE spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy CIE znali. EDWARD JOKIEL Santa Clara, Kalifornia
Edward Jokiel
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Natalia Dołęgowska
napisał(a) dnia 2013-01-23
Pani Danuto i Hubercie, proszę przyjąć serdeczne wyrazy współczucia... Śmierć nie jest końcem wszystkiego. Przeszedłem tylko do sąsiedniego pokoju... Nadal jestem sobą... I dla siebie jesteśmy tym samym, czym byliśmy przedtem. Zatem nazywaj mnie wci(...)
-
Jan Kowalski
Jan Kowalski
zapalił(a) dnia 2013-01-24
Idziesz teraz Piotrze mostem do świata niewidzialnego, idź nim bez obawy. Zaszczyt dla tych co mogli być blisko Ciebie.
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-