Odtwarzanie Kliknij, aby rozpocząć odtwarzanie Pauza Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Karolina Churska-Nowak Jędruś Nowak


* 11.09.1979

 

+ 16.06.2012

Miejsce pochówku: Zabytkowy Jeżycki Cmentarz Parafialny w Poznaniu, ul.Nowina 1

,

woj. wielkopolskie

 
Licznik odwiedzin strony
1493607
Dodane ponad rok temu
RENIA.M.JARECZKA PYRSAKA
Jak poradzić sobie po stracie dziecka To jest najtrudniejsze pytanie, z którym przyszło mi się zmierzyć. Każda mama, której zmarło dziecko, jest inna. Wszystkie jesteśmy tak różne, mamy inne charaktery, osobowości, temperamenty. Niektóre z nas lubią dużo rozmawiać i czują potrzebę wygadania się w trudnych chwilach. Niektóre z kolei są ciche i nieśmiałe, zamykają się w swoim świecie i w swoim bólu, nie wpuszczając nikogo do środka. Jeszcze inne mamy uciekają od trudnych myśli i wspomnień, rzucają się w wir pracy lub biorą na swoją głowę tak dużo obowiązków, żeby tylko nie mieć czasu na myślenie. Inne popadają w depresję i nie są w stanie ani pracować, ani normalnie funkcjonować. Ja zaliczam się do tej ostatniej kategorii. Nie ma chyba bardziej tragicznego i traumatycznego przeżycia, niż śmierć własnego dziecka. Nieważne, czy to było wczesne poronienie, czy późniejsze, czy dziecko umarło po porodzie lub długiej chorobie,czy w tragicznym wypadku. Żadna mama nie może psychicznie przygotować się na to, że jej dziecko odejdzie. Nie taka jest kolej rzeczy, to dzieci powinny chować rodziców, a nie odwrotnie. Strata dziecka pozostawia traumę na całe życie, powoduje ból, którego nie da się z niczym porównać. Jak więc po tragedii, która ma wpływ na całe nasze dotychczasowe i przyszłe życie, odbudować na nowo nasz świat? Jak odbudować swoje życie bez dziecka, z którym wiązaliśmy tyle planów i nadziei? Mówienie rodzicom, którzy stracili dziecko, jak mają teraz żyć, było by aroganckie i niewłaściwe. Ale z drugiej strony, faktem jest, że kiedy powierzymy wszystkie nasze troski i bóle Bogu, łatwiej nam przejść wszelkie życiowe tragedie. Ludzie, którzy powierzają wszystko Bogu, w pełni ufając Mu, lepiej radzą sobie z doświadczeniami, niż ludzie, którzy Boga nie szukają. ✿¸.•´¨) ¸.•*¨)✿
✿(¸.•´✿...MAJOWE ŚWIATEŁKO DLA CIEBIE KAROLINKO - JĘDRUSIU - KOCHANI ULUBIEŃCY BOGA ✿¸.•)¸.•´´)✿
Zgłoś SPAM
Hanna Tomala





))) ⋞⋟ ((( ⋞⋟ ))) ⋞⋟ ((( ⋞⋟ ))) ⋞⋟ ((( ⋞⋟ )))

⋞ MAJOWE NAJJAŚNIEJSZE ŚWIATEŁKO ⋟

))) ⋞⋟ ((( ⋞⋟ ))) ⋞⋟ ((( ⋞⋟ ))) ⋞⋟ ((( ⋞⋟ )))


Zgłoś SPAM
mama Mateuszka Kuźmicz
MAJÓWKOWE ŚWIATEŁKO PAMIĘCI .............(( .............)*( ...........(,¦,) ........__.¦.__ ___$$$___$$$___ __$$$$$_$$$$$__ __$$$$$$$$$$$_ ____$$$$$$$__ KAROLINKO **** JĘDRUSIU ______$$$__ _______$_ Zapachniało jodłami, Rozszumiały się drzewa... Był ktoś i nagle odszedł, Był ktoś i go nie ma... Cicho teraz nad lasem, Nawet ptak nie zaśpiewa... Był ktoś i nagle odszedł, Był ktoś i go nie ma ...
Zgłoś SPAM
Wojtek bl.Eweliny Skw.
Karolinko Jędrusiu.
Zapalam Wam światełko na dzisiaj , jutro i pojutrze.
Gdziekolwiek bym był, Jesteście w moim sercu.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Zgłoś SPAM
EWA BILICKA
Przez załzawione oczy
patrzymy na wasze zdjęcia
łzy wiszące na rzęsach
cicho drżą z rozpaczy,
wygasłe szczęście.
Zgłoś SPAM
Hanna Tomala




_______(¯`v´¯)
______(¯`(█)´¯)__(¯`v´¯)
_______(_.^._)__(¯`(█)´¯)
_________(¯`v´¯)´(_.^._)
________(¯`(█)´¯)
_________(_.^._)


Nie ma nic gorszego, niż tęsknota za ukochaną osobą.


Zgłoś SPAM
RENIA.M.JARECZKA PYRSAKA
Wiara po stracie dziecka jest możliwa. po stracie dziecka można zacząć prawdziwie wierzyć. Uchwycić się prawdy Słowa Bożego i będąc jej posłusznym, żyć pełnią życia z Bogiem. Nauczyłam się nie myśleć o moim dziecku, jako o kimś, kogo straciłam.Kiedy je wspominam, myślę bardziej jako o zysku niż o stracie. Chociaż w potocznym języku mówi się ” mama po stracie”, co jest też myślą przewodnią tej strony, słowo strata nie jest tym, z czym ja się utożsamiam. Już nie. Moje dziecko wyrasta w środowisku niebiańskim, najlepszym z najlepszych. Otoczone opieką Aniołów i Świętych spędza czas na zabawach i jestem pewna, że spaceruje i rozmawia z Jezusem. Jak na tej podstawie mogę myśleć w kategoriach straty? Moje dziecko, to moja rodzina, tylko znalazło przywilej bycia tam, gdzie nigdy nie zazna bólu, cierpienia, przykrości, zawodów, przemocy, rozczarowań. To dla mnie wielki zysk. Moje mieszkanie w niebie ma już lokatora. I tylko czas nas dzieli, nic więcej…. Napisane prze inna matkę.Ale ,to takie prawdziwe. .•*✿*•. KAROLINKO - JĘDRUSIU - KOCHANI - MOJA WIECZNA PAMIĘĆ DLA WAS.•*✿*•-
Zgłoś SPAM
Wojtek bl.Eweliny Skw.
Gdzie Wy jesteście?
Aniołeczki ...Wróćcie
Wesprzyjcie nas swą siłą.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Zgłoś SPAM
Zofia Kwiatkowska
.•*✿*•..•*✿*•- Każdy nowy dzień jest kwiatem,
który zakwita w naszych rękach.
Tam, gdzie się kocha,
nigdy nie zapada noc.
Serce to cząstka człowieka,
które: TĘSKNI, KOCHA, CZEKA.....•*✿*•..•*✿*•
Zgłoś SPAM
Zofia Kwiatkowska
.•*✿*•..•*✿*•- Każdy nowy dzień jest kwiatem,
który zakwita w naszych rękach.
Tam, gdzie się kocha,
nigdy nie zapada noc.
Serce to cząstka człowieka,
które: TĘSKNI, KOCHA, CZEKA.....•*✿*•..•*✿*•
Zgłoś SPAM
Strony:   « poprzednia    1   2   ...   197   198   199   ...   471   472    następna » 
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
-
Andrzej Churski
27.09.2012
 
-
Ceremonię prowadził
ks.dr Witold Dorsz