KuPamięci.pl

Tomasz Malinowski


* 20.12.1929

 

+ 08.04.2010

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. Powązkowski

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (17)
Licznik odwiedzin strony
12206
Tomasz Malinowski urodził sie w 1929 roku w Warszawie, w rodzinie Alfreda Pobóg Malinowskiego - notariusza, rotmistrza 1 pułku szwolerzerów, odznaczonego Krzyżem Virtuti Militari V klasy za szarzę pod Ostrołęką w 1929 roku, oraz Teresy Malinowskiej. Dzieciństwo spędził w Wilnie. Mature zdał w liceum w Łodzi.
Pracował przez pewien czas jako marynarz polskiej marynarki hadnlowej.
Później skończył wydział budowy okrętów na Politechnice Gdańskiej.
Przez szereg lat pracował w stoczniach rzecznych. Następnie, wykorzystując swój talent do języków obcych - znał biegle angielski i niemiecki, później rosyjski, serbo-chorwacki i hiszpański, pracował w poslkim handlu zagranicznym jako pracownik central handlu zagranicznego CHZ Cekop i PHZ Pol-Mot. Wspomagał realizacje, i uczestnicznył w negocjacjach kontraktów polskich firm mechanicznych budowlanych i energetycznych w Indiach, Iraku, Syrii, Egipcie, Pakistanie, Jugosławi, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Kolumbii, Malezji, Tajlandii, Kenii i i nnych krajach. W sumie w swojej pracy odwiedził ponad 50 krajów. Za swoja prace otrzymał m.in Srebrny Krzyż Zasługi. Pracował rownież jako ekspert Narodów Zjednoczonych UNIDO.
Był żeglarzem - jachtowy sternik morski - współzałożycielem klubu PTTK Rejsy.
W życiu prywatnym niesłychanie łagodny, opanowany, cierpliwy i ciepły.
Pozostawił w smutku żonę, syna, wnuka, siostrę i kuzynów.
 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Igor Malinowski
syn
2011-03-09
8 kwietnia 2011 r. o godzinie 18 w kościele św. Karola Boromeusza na ulicy Chłodnej róg Białej (nie na Powązkach) odbędzie się msza za duszę mojego zmarłego ojca, o której zawiadamiam i na którą zapraszam rodzinę i wszystkich przyjacół mojego zmarłego ojca i rodziny Malinowskich.
Paul Tarczynski
2010-04-15
Serdeczne kondolencje z powodu smierci Wujka
Peter Partyka
friend of the family
2010-04-13
Hello Igorze, Wlasnie dostalem zla wiadomosc o smierci Twojego Taty. Prosze przyjmij nasze kondolencje i wyrazy glebokiego szacunku w tej smutnej chwili dla wszystkich co Go znali i z Nim przebywali. Doceniamy w pelni rozmiar niepowetowanej straty, ktora dotknela Ciebie i Twoja Mame i jesli mozna jakos ukoic ten bol to chocby wspomnieniem o radosnych chwilach razem przezytych. Czlowiek zyje tak dlugo, jak dlugo sa o Nim wspomnienia, pamiec bliskich i znajomych, spuscizna duchowa i wdziecznosc otoczenia. Z powazaniem, Peter z Mama
Pawel Trzaska
2010-04-13
Wyrazy szczerego wspolczucia dla Ciebie Igor i dla Twojej Mamy i calej Rodziny pograzonej w smutku i zalobie przesyla Pawel Trzaska z zona i synem.
Andrzej Wawer
2010-04-12
Składam wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu odejścia Pana Tomka dla Pani Alinki, Igora i Wojtka. Pan Tomek był wspaniałym Człowiekiem, którego takim Jego będę zawsze pamiętać.
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Opcje strony:
Zdjęcia
Na ślubie Bugajów młodszych
Pochowanie do grobu na Powązkach
-
Andrzej Wawer
napisał(a) dnia 2010-04-12
Składam wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu odejścia Pana Tomka dla Pani Alinki, Igora i Wojtka. Pan Tomek był wspaniałym Człowiekiem, którego takim Jego będę zawsze pamiętać.(...)
-
Ku pamięci...
Ku pamięci...
zapalił(a) dnia 2015-04-08
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Igor Malinowski
09.04.2010