Odtwarzanie Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Paulina Sosnowska


* 14.01.1990

 

+ 12.05.2010

Miejsce pochówku: Cmentarz Parafialny Lębork ul. Kaszubska

,

woj. pomorskie

 
Licznik odwiedzin strony
196861

Paulinka od urodzenia była we wszystkim pierwsza, w swoim sposobie bycia miała wiele klasy i skromności.
Swoim dobrym sercem otuliła całą rodzinę, przyjaciół i ludzi godnych jej serca. Była cieple przyjazna dla wszystkich ludzi i zwierząt.
Z uwielbieniem zajmowała się dziećmi i z dużym szacunkiem traktowała osoby starsze.

Jej spojrzenie na świat było godne podziwu, była otwarta na nowe przyjaźnie, na problemy i porażki. Jej niezwykle optymistyczne nastawienie do życia dawało niesamowitej energii wielu osobom, głównie dzięki temu, że na każde życiowe zmartwienie znajdowała lekarstwo i okazywała swą pomoc.

Obdarzyła mnie hojnie swą wielką szczerą troską i ogromną braterską miłością.
Nigdy nie brakło jej czasu na rozmowę i dobrą radę, potrafiła bezbłędnie wyczuć, że dzieje się coś niedobrego i szybko starała się pomóc.
Z całego serca oddałbym swoje życie za to, żeby wróciła choć na chwilę, przytuliła się do mamy i choć trochę ukoiła ten niewyobrażalny ból. Jestem jej wdzięczny za piękne wspólne dzieciństwo i wszystkie wspólne lata spędzone razem, bez Paulinki życie nie ma sensu... człowiek tylko istnieje. Moja siostra była tylko człowiekiem, ale jak dobrym i pięknym.

12 Maja 2010 roku
Paulinka odeszła tragicznie wraz z naszą najlepszą przyjaciółką Kornelią. Właśnie tamtego dnia dla wielu serc życie straciło sens.

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Wiktoria
2020-12-26
Święta to magiczny czas, gdzie najczęściej marzymy o miłości, spełnieniu, radości, gdzie oczekujemy pięknych chwil, które chcemy by z nami zostały jak najdłużej. Pamiętamy o tych co odeszli i nie mogą być z nami, jesteśmy w miarę możliwości z najbliższymi, którzy są obok nas lub rozsiani po świecie. Ale pamiętajmy, że Tych których nie ma, to tak naprawdę oni są zawsze obok nas nie tylko w Święta, ale każdego dnia.
Kinga
2020-12-24
Dzis Wigilia... ani Ty Paulino ani wielu moich bliskich nie mozecie zasiaśc z nami przy wspolnym stole...ale kazdy dzień przynliza nas di was!
docentrb
2020-11-01
Dzień szczególny nie tylko wieloletnią tradycją, ale może głównie tym, że życie nakreśliło swój scenariusz trochę drwiąc z ludzkich tradycji. Tym samym pokazuje nam jak ważna jest pamięć o zmarłych w zwykłe dni choćby wyrażana tak symbolicznie. Mój codzienny wirtualny znicz pamięci o Tobie Paulinko...
1.11.2020
(*)
2020-11-01
Pewne rzeczy i miejsca nie będą już nigdy takie same.
Zabrakło w nich ludzi,którzy nadawali im sens......
Wiktoria
2020-11-01
Dziś nie można odwiedzić Swoich najbliższych. Rodzina, znajomi, przyjaciele nie mogą w tym szczególnym dniu do Was przyjść, to smutne, ale niestety taka rzeczywistość. Zapalamy wirtualnie znicze. Najważniejsze, że pamiętamy.
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
31 Urodziny Paulinki
Dziś są urodziny, 14 stycznia, 31 lat temu urodziła się Paulinka, Mimo świadomości, tej przykrej świadomości, bo od ponad 10 lat dotarło do mnie, a czasami wciąż dociera, że Paulinka odeszła i ten fakt przejawia się w mojej głowie na przemian z moimi dzisiejszymi wyobrażeniami tego jak by wyglądało życie siostry. Może byłaby już szczęśliwą mamą, kto jak kto, ale ona z pewnością przelałaby tę piękną energię na swoją pociechę, przelałaby wszystko to co było w niej samej najpiękniejsze. Jedyne na co mogę sobie w tej chwili pozwolić to zwizualizować te wyobrażenia, widzę to, ale co mi po tym, skoro to nigdy się nie wydarzyło, a Paulinki nie ma już blisko od 11 lat. Minęło tyle czasu a ja pamiętam wciąż te ostatnie 20 urodziny, jakby to było może z maksymalnie 5 lat temu. W poprzednim roku przekroczyliśmy granicę 10 lat, ten czas wydaje się już być tak oczywisty, te 10 lat już jakby się z tym człowiek utożsamił, ale ranga tych cyfr i te tysiące dni które się za tym kryją jest niewyobrażalna, bo przecież przez te 10 lat może się tak wiele w życiu wydarzyć, zawsze sobie to porównuje do różnych sytuacji, przez 10 lat można zdążyć założyć rodzinę, mieć dzieci, już je wychować, wydaje mi się, że to byłoby marzenie Paulinki, jedno z wielu niespełnionych marzeń na które zabrakło jej niestety czasu. Gdyby zmienić bieg tej historii, to jestem przekonany i wierzę, że dziś 14 stycznia odnaleźlibyśmy się w naszym domu w najbliższym gronie, aby wypić kawę i po prostu spędzić ze sobą jak najwięcej czasu, z uśmiechem na twarzy i tak po prostu najnormalniej na świecie. Wiele bym dał za taką chwilę, oddałbym wszystkie materialne rzeczy byleby tylko móc przeżyć takie doświadczenie, a nie tylko sobie to wyobrażać. Takie moje marzenie, które jest marzeniem nie do zrealizowania. Nie możemy się spotkać, nie możemy zrobić tego w tradycyjny sposób, pozostaje tylko stanąć przed ogrodem i zamilknąć, jak co roku przez ostatnią dekadę. Tylko tyle dziś mogę dać od siebie, tylko tyle.
Pierwszego Listopada 2020
Wyjątkowo w tym roku, Pierwszy Listopada wygląda inaczej, ale to bez znaczenia, obecnym trzeba być we wspomnieniach. Nie tylko w tym okresie i w tym dniu, bo przecież to nie jest tak, że tylko raz w roku przypominamy sobie o tym, że mieliśmy obok siebie kogoś ważnego, na kogo można było liczyć o każdej porze dnia i nocy, ale tradycją jest, że tego dnia odwiedzamy z rodzinami groby naszych bliskich. Pierwszy raz, jeszcze w 2010 roku, wydawało mi się, że świat się pomylił, że to jest niemożliwe, że jeszcze w 2009 roku stałem nad grobem bliskich u boku z siostrą, wewnętrznie protestowałem, że tu nagle przychodzi mi z rodzicami, dziadkami i rodzinom stanąć już przed ogrodem Paulinki, wtedy nie w ciszy, lecz w płaczu i w głośnym niedowierzaniu, że ten dzień stał się już Jej dniem. Czy dziś jest inaczej? Jest inaczej, nie tyle pogodziłem się z tą sytuacją co się do niej przyzwyczaiłem, ale jak wspominałem wcześniej to nie jest żaden wyznacznik, ten dzień, bo o tym, że Paulinki brakuje zdaje sobie z tego sprawę praktycznie na codzień od ponad 10 lat. Tradycyjnie jak co roku użyję ponownie ty słów, że to nie musiało być twoje święto i te zdanie dziś przewija się w mojej głowie na przemian z tym, że nie tak miało być, ale co Ja mogę? czasu nie jestem w stanie cofnąć, mogę jedynie cofnąć czas w mojej głowie i zanurzyć się wgłąb wspomnień, w głąb tego co było kiedyś, jak było. Jak przeżywaliśmy współnie odejścia bliskich osób, mimo, że odchodziła Prababcia która już przeszła przez całe swoje życie od A do Z. Czy wtedy któreś z nas chociażby przez moment pomyślało jakby to było gdyby któreś z nas musiało odejść? oczywiście, że nie, nikt w młodym wieku nie zastanawia się nad tym, że jutra może nie być, a jednak niczego w życiu nie można być pewnym. Noszę do dziś w sobie niepokój czy budząc się rano, obudzą się też bliscy których kocham, albo czy Ja się obudzę i będę miał szanse być dalej przy osobach które kochają mnie. Tego niestety nie można być pewnym, i to jest właśnie pewne. Minęło tyle czasu, a ja wyprzedziłem siostę i jej wiek już o osiem lat, ale cyfry nie mają znaczenia, bo wciąż w środku mam ogromny kawał miejsca dla niej, pozostał tu po niej ślad. Wspominam Paulinkę od dziesięciu lat, a dzisiejszy Pierwszy dzień listopada jest wyjątkowo inny, dlatego też stanie się on dla mnie podsumowaniem wszystkich tych dni na przestrzeni dziesięciu lat.
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Paulinka - Pierwszego Listopada 2020
Dodaj plik audio lub video   |   Wszystkie pliki audio i video
Opcje strony:
Zdjęcia
Wielkanoc 2013
miłości nie opiszesz w słowach
kiedy zamykam oczy....
Twoje 23 urodziny
-
Sara tkaczenko
Sara tkaczenko
(Kochana ) napisał(a) dnia 2019-05-12
To już 9 lat jak cie nie ma z nami ja nadal tęsknię chodź tego nie okazuje przy wszystakich w sobie czuje co innego nadal pamiętam jak Paulinka kupywała mi wszytko piękne wspomnienia nigdy ich nie zapomnę brakuje mi ciebie Paula tęsknię bardzo (...)
-
Donata Stempniewicz
Donata Stempniewicz
zapalił(a) dnia 2016-01-10
Spij spokojnie,az nadejdzie czas przebudzenia.Wtedy otworzysz swoje piekne oczy i znow wszystko bedzie jak dawniej.....
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Miejsce pochówku
Kliknij, aby aktywować mapę

Miejsce pochówku

-
Wgraj zdjęcie
Zdjęcie miejsca pochówku
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Damian Sosnowski
28.09.2012