Odtwarzanie Kliknij, aby rozpocząć odtwarzanie Pauza Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Krzysztof W. Szewczyk


* 04.01.1952

 

+ 20.10.2011

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. Wojskowy na Powązkach, kwatera B31, rząd 1, grób 7

,

woj. mazowieckie

 
Licznik odwiedzin strony
29003

Mija siedem miesięcy od śmierci mojego męża, wspaniałego, cudownego człowieka, pełnego radości i miłości do mnie i do Politechniki. Był dla mnie przyjacielem, serdecznym, kochanym człowiekiem, któremu mogłam powiedzieć wszystko – to dobre i to złe, smutne -  był dla mnie wszystkim. Kochał wielką bezgraniczną miłością, a  jednocześnie twardo stąpał po ziemi.

Dziś, siedem miesięcy po śmierci Krzysia byłam na otwarciu Sympozjum Jego imienia. Po paru miesiącach znowu weszłam na Politechnikę, posłuchałam wspaniałego wykładu inauguracyjnego. Znowu poczułam się bardzo dobrze………ale wykładu Krzysia już nie było……..

Poniżej cytuję to co napisał o Profesorze jego pracownik Zakładu, Maciek, który dla mojego Krzysia był bardzo bliski. Maciek i Profesor stanowili specyficzny tandem, zarówno w pracy jak i prywatnie.  Tandem przy którym pozostali czuli się bezpiecznie.

Żona Teresa

 

Prof. dr hab. Inż. Krzysztof Włodzimierz Szewczyk

(1952-2011)

Wybitny, uznany w kraju i za granicą naukowiec i specjalista z zakresu biotechnologii przemysłowej oraz inżynierii bioprocesowej.
Współtwórca oraz główny organizator kierunku Biotechnologia w Politechnice Warszawskiej.
Dyrektor Międzywydziałowego Centrum Biotechnologii PW (2007-2008). Kierownik Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Bioprocesowej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW (od 2006).
Znakomity i ceniony wykładowca, wychowawca wielu pokoleń absolwentów kierunku Biotechnologia oraz Inżynieria Chemiczna i Procesowa PW. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (1995), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2003) oraz wyróżniony nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2008).
Członek Komitetu Biotechnologii przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk (od 2003).
Sekretarz Sekcji Inżynierii Bioprocesowej Komitety Inżynierii Chemicznej PAN (1992-1995).
Członek rady programowej kwartalnika PAN „Biotechnologia” (2005-2010). Wiceprzewodniczący Polskiej Federacji Biotechnologii (2007-2010).
Autor ponad 120 artykułów naukowych, współautor 6 patentów i wzorów użytkowych.
Autor bądź współautor 8 podręczników akademickich. Erudyta. Znawca i miłośnik muzyki poważnej oraz szachów.
Człowiek oddany sprawom kształcenia młodzieży akademickiej, jej orędownik oraz przyjaciel.


 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Krzysztof W. Szewczyk
2012-05-31

Wyrazy głębokiego smutku i kondolencje przyjaciołom i rodzinie Wielce Szanownego Pana Profesora. /-/Dyrektor ABCData LLC Carson City, Nevada; USA

I am feeling greatly painful after I hear the so sad new. It is hard to believe it was true for me! I am being sad a whole day after I heard that Professor Szewczyk passed away. No word can express my painful for his leave from us. I never believe he leaved from us so early. Professor Szewczyk is a great professor in my eyes. I will never forget that all helpful helps and teaching for me when I was in Poland as his Ph.D student. I never forget that professor waited for me to midnight at the Warsaw airport when I came to Poland first time... I deeply regret that I can’t attend professor's funeral on 27th October. Hope professor's family all are right in Poland. /-/Wydział Inżynierii Chemicznej i Środowiska,Dongguan University of Technology Chińska Republika Ludowa

Znałem Pana Profesora Szewczyka (dla mnie po prostu Krzysia) od wielu lat. Przez kilka miesięcy w roku 1990 mieszkaliśmy razem w Cincinnati, Ohio, a później też kilkakrotnie spotkaliśmy się w Polsce. Ostatnio widzieliśmy się chyba w ubiegłym roku w Gliwicach, gdzie pracuję, a gdzie Krzysiu był recenzentem bronionej na naszym wydziale pracy doktorskiej. Wydawało mi się, że był w znakomitej formie. Uprzejmie proszę przekazad moje szczere kondolencje Jego bliskim i przyjaciołom. /-/Politechnika Śląska w Gliwicach

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Profesora Krzysztofa Szewczyka; śmierci tak dla nas nagłej i niespodziewanej. Wyrażamy głębokie współczucie wszystkim Tym, których Pan Profesor swoim odejściem osierocił, a myślę, że są całe rzesze takich osób: kolegów, przyjaciół, ludzi, którzy Go znali i tak jak ja bardzo lubili. Jedno jest tylko dla nas pociechą, to mianowicie, że Pan Profesor żył tak intensywnie i tak barwnie, że w swoim życiu przeżył nie jedno, a co najmniej dwa życia. Niech to będzie pociechą dla wszystkich, którzy Go opłakują. Będzie Go nam brakować. Wielka szkoda. Z wyrazami szacunku /-/Katedra Biotechnologii Żywności Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Proszę o przekazanie Rodzinie i Współpracownikom wyrazy głębokiego współczucia, które płyną z drugiej strony Baltyku. /-/Zakład Biotechnologii Wody i Ścieków Wydział Inżynierii Zasobów Wodnych Królewski Instytut Technologiczny Sztokholm; Szwecja

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora Krzysztofa W. Szewczyka. Jego rozległa wiedza z zakresu modelowania procesów bioreaktorowych i mikrobiologicznych ogniw paliwowych była powszechnie doceniana w środowisku biotechnologów. Pozostanie w naszej pamięci jako wybitny naukowiec i dobry człowiek. Tą drogą składamy wyrazy głębokiego współczucia Pracownikom Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Bioprocesowej Politechniki Warszawskiej oraz Rodzinie i Bliskim Profesora. Pracownicy i Dyrekcja Instytutu Mikrobiologii i Biotechnologii Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Wielkanoc 2013
Dziś Święta Wielkanocne. Spotkania rodzinne, odwiedziny przyjaciół. Tyle się dzieje obok mnie..... Gdybyś tu był choć na chwilę ... mam Ci tak wiele do powiedzenia. Gdybyś choć na chwilę był blisko ... prostsze by było życie, prostsze by było wszystko. Tęsknię za innymi Świętami. Krzysiu miej nas w swojej opiece mój Aniele.
Żona Teresa
04.01.2013r. Wikipedia

Z wielkim wzruszeniem informuję osoby odwiedzające stronę mojego Męża, że pracownicy Zakładu, którego Mąż był kierownikiem, w dniu dzisiejszym założyli stronę na Wikipedii. Jest to wyraz pamięci o ICH Profesorze, ICH Szefie.... Jestem bardzo wdzięczna za tą pamięć, za serce, za to że mnie nie opuściliście do dziś i mam w Was oparcie. adres strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Włodzimierz_Szewczyk
Dziękuję z całego serca Wasza profesorowa

Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia

Chopin
Dodaj plik audio lub video   |   Wszystkie pliki audio i video
Opcje strony:
Zdjęcia
Gondola w Wenecji spełnienie moich marzeń
Tatrzańska Łomnica - ostatni wyjazd w góry
Krzyś ostatni raz w Wenecji
Nowy Rok w Wenecji.....ostatni razem
-
Karolina Rokicka
Karolina Rokicka
zapalił(a) dnia 2014-05-30
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Teresa Szewczyk
21.10.2011