Odtwarzanie Kliknij, aby rozpocząć odtwarzanie Pauza Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Karolina Churska-Nowak Jędruś Nowak


* 11.09.1979

 

+ 16.06.2012

Miejsce pochówku: Zabytkowy Jeżycki Cmentarz Parafialny w Poznaniu, ul.Nowina 1

,

woj. wielkopolskie

 
Licznik odwiedzin strony
1495718
Dodane ponad rok temu
M.JARECZKA PYRSAKA
[...] Tym­cza­sem pas­tor, drob­ny, zgar­biony, o łysej chwiejącej się głowie, coś mówił stojąc na górce roz­grze­banej, pia­szczys­tej ziemi. Przy­sunąłem się bliżej, żeby go usłyszeć. - Pochyl­my się przed Bo­giem, który zesłał nam tę śmierć – usłyszałem, jak mówił do kil­ku­nas­tu zeb­ra­nych na cmen­tarzy­ku osób, przy­tulo­nych do siebie, aby zmieścić się w cieniu wątłej akac­ji. – Podziękuj­my mu za to, tak – podziękuj­my. Śmierć bo­wiem uwal­nia nas od naszych szkod­li­wych na­miętności, od naszych śmie­sznych am­bicji i bez­myślnych dążeń. Czy wiecie, czym są wszys­tkie prag­nienia, które tak nas roz­pa­lają? Otóż – niczym, po­wiadam – niczym. Śmierć uderza nie tyl­ko w tych, którzy umar­li. Ona za­razem ob­naża ni­cość żywych, przy­pomi­na im, że są prochem. Śmierć jest czymś wiel­kim, po­nieważ jest wy­rozu­miałością i prze­bacze­niem. Widzi nasze ułom­ności, naszą krótkowzroczność, nasze grzechy, a jed­nak ot­wiera ra­miona i przyj­mu­je wszys­tkich. Jest pobłażli­wa, więc mi­mo nasze prze­winy bie­rze nas do swo­jego króles­twa, które jest wie­czne i chce tyl­ko jed­ne­go – abyśmy w nim byli! Ro­zej­rzałem się po ludziach. Czy ktoś z nich ro­zumiał słowa pas­to­ra? Sta­li wokół roz­ko­pane­go dołu, mar­kotni i mil­czący, co­raz to ocierając spo­cone, sta­re twarze. (`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´) *✿*° • °*•✿•*° • °*✿* ◕ڿڰۣ◕ڿڰۣ◕ڿڰۣڿ◕ڰۣ◕ڿڰۣ◕ڿڰۣ ✿ ✿
✿ KAROLINKO-JEDRUSIU
Zgłoś SPAM
Zofia Kwiatkowska
❤ Bez Ciebie... JĘDRUSIU każdy dzień jest szarym cieniem na ścianie, łzą na policzku, płaczem. Bez Ciebie... milknie śmiech, słowa tracą swój sens. Bez Ciebie... tak smutno, tak bardzo żle.❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ DZIĘKUJĘ ZA WSPÓLNE TRWANIE I PAMIĘĆ O MOICH BLISKICH PODCZAS MOJEJ NIE OBECNOŚCI,SERDECZNIE POZDRAWIAM
Zgłoś SPAM
Zofia Kwiatkowska
❤ Bez Ciebie... KAROLINKO każdy dzień jest szarym cieniem na ścianie, łzą na policzku, płaczem. Bez Ciebie... milknie śmiech, słowa tracą swój sens. Bez Ciebie... tak smutno, tak bardzo żle.❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ DZIĘKUJĘ ZA WSPÓLNE TRWANIE I PAMIĘĆ O MOICH BLISKICH PODCZAS MOJEJ NIE OBECNOŚCI,SERDECZNIE POZDRAWIAM
Zgłoś SPAM
URSZULA

இڿڰۣ
Słowa nie wyrażą cierpienia,
łzy nie umniejszą bólu,
słońce nie rozjaśni twarzy,
nic już nie będzie takie jak było....
இڿڰۣ

ZAPALAM ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

இڿڰۣ
Zgłoś SPAM
Hanna Tomala


JĘDRUSIU
Jest jeszcze pamięć, wdzięczna pamięć o Tobie
co nie więdnie jak kwiaty, nie obsycha jak łzy
Pamięć trwalsza niż kamień...

Zgłoś SPAM
Hanna Tomala


KAROLINKO
Jest jeszcze pamięć, wdzięczna pamięć o Tobie
co nie więdnie jak kwiaty, nie obsycha jak łzy
Pamięć trwalsza niż kamień...

Zgłoś SPAM
mama Mateuszka Kuźmicz
_________$$$$$ _______$$$$$$$$ ______$$$$$$$$$$$ ______$$$$$$****** ____$$$$$$******** ___$$$$$********** __$$$--***(•),,(•)*** **$$---**___==___** **$$----****_X_***** --------************** -------$$`````)`````$$ ____$$$$```(,)```$$$$ __$$$$$$``-\'!/\'-``$$$$$$ __$$$$$$$`(\"\"\"\"\")`$$$$$$$ `````````````````````````` ♥ MIKOŁAJKOWE ŚWIATEŁKO PAMIĘCI ♥ KAROLINKO i JĘDRUSIU Dziecko i św. Mikołaj Kochany Mikołaju, wiem, że to niełatwo, lecz przynieś niewidomym dzieciom takie światło, co pozwoli im ujrzeć wszystkie dary boskie, drzewa w czapach śniegu, obraz Częstochowskiej, lustro lodowiska kreślone łyżwami, które skrzy się, błyska, gdy tańczymy na nim. Przynieś dzieciom głuchym piosenkę anioła, by zagrała cisza, która trwa dokoła, by szept usłyszały i dzwoneczków trele, głos mamy, kolędę w grudniowym kościele. Pożycz anielskie skrzydła Mikołaju drogi, dla dzieci, które mają bardzo chore nogi. Na skrzydłach niech ulecą ze smutnych szpitali i dotrą do swych domów hen w błękitnej dali. Ależ by to była radość Mikołaju Święty, ależ by to były wspaniałe prezenty. ****************************************** W tym ciężkim dla nas dniu przytulam ,serce i dusza płacze . Zamiast radości smutek i żal... Kto by pomyślał ,że Mikołajki mogą być takie smutne i pełne tęsknoty.
Zgłoś SPAM
mama śp.Kamila Borowiec
Zamiast prezentów płomień świecy i cichy płacz żalu dlaczego?To bardzo boli ta niemoc i ta straszna tęsknota ja poprostu nie mam już siły na nic nawet na zapalanie wirtualnych zniczy chociaż pamiętam zawsze
Zgłoś SPAM
Wojtek bl. Eweliny Skw.
Mikołajkowe światełko nadziei dla Ciebie Karolinko i Jędrusiu. Mikołaju zanieść Im całusków Pełne wielkie paczki Niech wiedzą ,że są kochane Te nasze Niebiańskie Dzieciaczki. Ode mnie macie iskierki ciepła bijące z mojego serca. ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ Pani Moniko dziękuję za światełka urodzinowe dla moich Aniołeczków. Dziękuje za ciepłe słowa pod moim adresem oraz Kochanej Mamy, która potrafi uśmiechnąć się przez łzy.
Zgłoś SPAM
M.JARECZKA PYRSAKA
"Jak biały kamień" Jak biały kamień w głębi studni ciemnej, Tak we mnie jedno czai się wspomnienie. Nie walczę z nim i walczyć by daremno, Bo w nim i radość moja, i cierpienie. I chyba każdy, kto mi spojrzy w oczy, Wyczytać musi je z ich smutnej treści. I głębszym smutkiem twarz mu się zamroczy, Niż gdyby słuchał samej opowieści. W przedmioty ludzi niegdyś przemieniano Ze świadomością im pozostawioną, By smutki cudze wieczną były raną. Tak w me wspomnienie ciebie przemieniono. _________$$$$$ _______$$$$$$$$ ______$$$$$$$$$$$ ______$$$$$$****** ____$$$$$$********** ___$$$$$************** __$$$--****(•),,(•)*** **$$----**___==___** **$$-----*****_X_***** --------*************** -------$$`````````(`````$$ ____$$$$````(♥)```$$$$ __$$$$$$``.`-\'||\'-``$$$$$$ __$$$$$$$`(\"\"\"\"\")`$$$$$$$ `````````````````````````` ♥ MIKOŁAJKOWE ŚWIATEŁKO PAMIĘCI KAROLINKO-JĘDRUSIU-KOCHANI♥
Zgłoś SPAM
Strony:   « poprzednia    1   2   ...   261   262   263   ...   471   472    następna » 
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
-
Andrzej Churski
27.09.2012
 
-
Ceremonię prowadził
ks.dr Witold Dorsz