KuPamięci.pl

Andrzej Wiesław Kowalski


* 15.05.1950

 

+ 11.09.2022

Miejsce pochówku: Płock

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (2)
Licznik odwiedzin strony
3908

"Można odejść na zawsze, by stale być blisko..."- ks. J. Twardowski  

Andrzej jest i będzie z nami blisko na zawsze. Pozostanie w sercach wszystkich, których spotkał na Swojej drodze. Jego spokój, oddanie, życzliwość i poczucie humoru będą nas ogrzewać ilekroć przywołamy go w naszych myślach. 

Andrzej mąż, tata i dziadek oddany rodzinie zawsze stawiający ją przed sobą. Przez ponad 43 lata na dobre i na złe, ze swoja żoną Asią - posiedli wielką sztukę, jak to jest być razem z ufnością, ponad słowami, mimo trudnych chwili i słabości być dla siebie wsparciem.Tata Ani, Marcina i Wojtka i dziadek dla dwójki wnuków – Igi i Janka. Zawsze z nich dumny i szczerze zainteresowany tym co u nich się dzieje nawet w ostatnich dniach, mimo cierpienia i choroby - zagadywał  “To opowiadaj co tam u Ciebie słychać”. Doradził, zażartował, a przede wszystkim wysłuchał cierpliwie i z uwagą. Pielęgnował relacje rodzinne i doskonale orientował się w zawiłościach swojego genealogicznego drzewa, był nieskończoną skarbnicą rodzinnych anegdot z kilku pokoleń wstecz.  

Andrzej wierny przyjaciel i dobry kolega, zawsze skłonny wysłuchać innych i pomóc w potrzebie. Celebrował wszystkie swoje znajomości, a krąg ten był bardzo szeroki. Lata spędzone w Jagiellonce i na studiach, potem w pracy, zaowocowały gronem kolegów i koleżanek, z którymi starał się cały czas utrzymywać kontakty. I każdy, kto znalazł się na tej liście, mógł liczyć zawsze na telefon, na życzenia, na pamięć. Andrzej wiedział, że takie więzi trzeba pielęgnować.  Każdy, kto z nim przebywał, czuł się ważny i doceniony. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawał otuchy i sprawiał, że zły dzień stawał się lepszy. 

Andrzej wykładowca Instytutu Budownictwa Politechniki Warszawskiej w Płocku lubiany przez kolegów, jak i wśród studentów czy młodych adeptów sztuki budowlanej. Skupiał wokół siebie młodych, z zapałem i radością dzielił się swoją wiedzą i zawsze służył pomocą. Znakomity fachowiec, pedagog i szanowany wychowawca wielu pokoleń budowlańców, uczynny i serdeczny kolega. 

Andrzej właściciel Biura Projektów Wektor-P, które przez lata rozwijał z wielką pasją i zaangażowaniem.  W swojej pracy nie powielał schematów, i przełamywał bariery. Każdy projekt, im bardziej skomplikowany, tym bardziej stanowił dla Niego wyzwanie. Teatr, Auchan, Obi, Złoty Róg, Centrum Echo to tylko malutki fragment Jego projektów;Liczne nagrody, jakie zgromadził, potwierdzają, że był ambitny i pełen twórczego działania. Dla wielu pokoleń budowlańców to niepodważalny, szanowany autorytet. 

Andrzej Płocczanin - urodzony i wychowany w Płocku, był też wielkim lokalnym patriotą znającym wiele ciekawostek na temat miasta. Był urodzonym gawędziarzem z wrodzonym sobie poczuciem humoru i z niespotykaną kulturą osobistą. 

Tak często się uśmiechał, śmiały się wtedy jego oczy i śmiała się wtedy jego broda, jak to niektórzy mówili. Takiego ciepło uśmiechającego się, zapamiętamy Cię, Andrzeju…Pełnego radości, uśmiechu i optymizmu…

Dziś Cię żegnamy, Andrzeju, ale pamiętaj, że nie mówimy żegnaj, tylko do zobaczenia…Dziś jest w nas wielki żal i smutek…ale jest i duma, że mogliśmy Cię znać….

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Damian i Ola
2022-09-17
Co prawda nie mieliśmy okazji poznać Pana Andrzeja osobiście, ale jesteśmy Mu wdzięczni, że wraz z Panią Joanną stworzyli dom pełen ciepła oraz miłości i wychowali naszego przyjaciela na człowieka otwartego całym sercem na świat. Przyjmijcie od nas wyrazy głębokiego smutku z powodu Waszej straty.
Gronscy
Kuzynka Janki
2022-09-17
Glebokie wyrazy wspolczucia. Dobrzy ludzie zbyt szybko odchodza. Bedziemy modlic sie za Andrzeja na mszy niedzielnej o godzinie 12:30 i 22go wrzesnia o godzinie 19:00, czasu kanadyjskiego. Bardzo wam wspolczujemy.
Barbara Żółtowska
2022-09-16
"Spieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą..." Właśnie odszedł od nas zdecydowanie za wcześnie wspaniały mój kolega z ławy szkolnej w Jagiellonce. I chociaż od naszej matury upłynęły 54 lata, nasze kontakty wciąż były żywe - spotkania klasowe, telefony z życzeniami świątecznymi, urodzinowymi itp. Andrzej zawsze służył wsparciem, pomocą, był uczynny, serdeczny, pełen empatii. Trudno się pogodzić z Jego odejściem. Żegnaj Andrzeju. Będzie mi Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju. Serdeczne wyrazy współczucia dla Rodziny.
Aleksandra i Grzegorz Konopka
2022-09-16
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Andrzeja. Składamy wyrazy współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim.
Dorota
2022-09-15
Ból i samotność po stracie tak bliskiej osoby niech złagodzi prawda, że nie umiera ten kto pozostaje w sercach bliskich... Wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia i otuchy w tych Najtrudniejszych chwilach...
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Dziękujemy serdecznie wszystkim za pomoc, wsparcie i okazane serce w tym trudnym dla naszej rodziny czasie. Dziękujemy również za liczną obecność na uroczystości pogrzebowej i piękne pożegnanie Andrzeja. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie ciepłe słowa, kwiaty i za hojne datki na Hospicjum Płockie Św. Urszuli Ledóchowskiej. Dziękujemy
Asia, Ania, Marcin i Wojtek
Chcielibyśmy bardzo podziękować za datki na Hospicjum. Szczodrość ludzi przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna. Dzięki Państwa wsparciu udało się zebrać 9 940zł na Hospicjum Płockie Św. Urszuli Ledóchowskiej.
B.Prokop
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Zdjęcia
Z rodziną
Z wnuczką Igą
Z córką Anią
Z żoną Asią
Z wnuczkiem Jankiem
-
Dorota
napisał(a) dnia 2022-09-15
Ból i samotność po stracie tak bliskiej osoby niech złagodzi prawda, że nie umiera ten kto pozostaje w sercach bliskich... Wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia i otuchy w tych Najtrudniejszych chwilach...(...)
-
Dagmara Antczak
Dagmara Antczak
zapalił(a) dnia 2022-09-14
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Wojciech Kowalski
13.09.2022