Odtwarzanie Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl
Kliknij, aby dopisać się do listy

Teresa Zając


* 18.03.1940

 

+ 17.09.2012

Miejsce pochówku: Cmentarz katolicki św. Wojciecha ul. Kurczaki

,

woj. łódzkie

pokaż wszystkie
wpisy (1)
Licznik odwiedzin strony
5731

Była moją babcią - aniołem stróżem od początku mojego życia. Jako pierwsza trzymała mnie w rękach, zaraz po mamie. Kiedyś powiedziała mi co wtedy czuła "Myślałam, że trzymam ósmy cud świata i nikomu nie chciałam Cię oddać". Była także najlepszą gospodynią domową i strażniczką domowego ogniska - chorobliwie dbała o czystość i porządek. Potrafiła wspaniale gotować i nawet jak podała komuś swój przepis to nigdy nikomu nie udało się powtórzyć jej kulinarnych dzieł. Była niezwykle dokładna w działaniu, potrafiła wspaniale szyć i cerować. Była wrażliwą osobą i przez to często płakała i nie spała w nocy jak komuś działa się krzywda.

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
- ulubieni kucharze: Makłowicz, Kuroń, Okrasa - ulubione seriale TV: Kryminalni, W11, Na Wspólnej - ulubione czasopismo: Życie na gorąco - ulubione zajęcie: rozwiązywanie krzyżówek - ulubione słowa/wyrażenia: Ty Piorunie jasny!, Ach ta cholera, - ulubione dania: pomidor z cebulą i pieprzem, zimne nóżki, ozorek, chleb z masłem i solą, rapetki kurze (do ogryzania)
Justyna Moreń
Przepis babci na ogórki małosolne: Składniki: - dobre ogórki: ogórek powinien być twardy ale nie niedojrzały, musi mieć wystające wypustki, nie być ani za mały ani za duży, bo jak jest za duży to może być pusty w środku, nie ze sklepu tylko z rynku, polski - świeży koper kupiony na rynku - korzeń chrzanu - czosnek - sól niejodowana (bardzo ważne!!!) Ogórki należy robić w glinianym naczyniu. Na sam dół kładziemy koper, następnie chrzan i czosnek (pokrojone), wkładamy pionowo ogórki ze ściętymi końcówkami, szczelnie wypełniająć naczynie, następnie ponownie wrzucamy chrzan i czosnek, na górę kładziemy koper i zalewamy wcześniej przegotowaną ciepłą ale nie gorącą, osoloną wodą, przykrywamy naczynie talerzem i na to kładziemy kamień i trzymamy kilka dni aż dojrzeją.
Piotr Moreń
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Zdjęcia
Nasze święto ze szczęśliwą babcią w tle
-
Justyna i Alicja Moreń
Justyna i Alicja Moreń
zapalił(a) dnia 2020-09-17
Babciu ból nie minął, nauczyliśmy się z nim żyć. Bardzo Cię kocham gdziekolwiek jesteś. Obiecałaś, że będziesz nade mną czuwać i wierzę, że tak właśnie jest.(...)
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
ksiądz Wojciech z parafii przy ul. św. Franciszka
-
Justyna Moreń
22.10.2012