KuPamięci.pl

Tadeusz Piotrowski


* 11.07.1940

 

+ 18.11.2019

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. Służewski Stary

,

woj. mazowieckie

 
Licznik odwiedzin strony
1696

Mowa pożegnalna odczytana przez o. Rafała, 21 listopada 2019r.

 

Jesteśmy tutaj dzisiaj ze względu na Świętej pamięci Tadeusza Piotrowskiego.

 

Urodził się w Warszawie, w rodzinie inżynierów i nauczycieli. W pierwszych latach okupacji mieszkał pod Warszawą, najpierw w Zalesinku, potem w Gołkowie, z którymi był silnie związany do ostatnich lat życia. W latach sześćdziesiątych wraz z rodzicami przeprowadził się z powrotem do Warszawy, a od 1976 roku przez dwadzieścia lat mieszkał wraz z rodziną w jednym z pierwszych mieszkań wybudowanych nad Dolinką Służewiecką.

 

Ukończył Wydział Łączności Politechniki Warszawskiej (dzisiejszy Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych). Wieloletni nauczyciel akademicki na tym samym wydziale; pracownik naukowy w Wojskowej Akademii Technicznej, w 1979 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych. Pracownik naukowy w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk oraz Instytucie Technologii Elektronowej.

 

Zapalony żeglarz, od czasów studenckich członek sekcji żeglarskiej AZS. Reprezentant Polski w żeglarstwie na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Przez całe życie pływał na wielu akwenach głównie regatowo, ale również uczestnik rejsów morskich i rekreacyjnych z rodziną i przyjaciółmi.

 

Zapalony narciarz, instruktor narciarstwa, członek Warszawskiego Klubu Narciarskiego, wielokrotnie jeździł w Tatrach, a później po otwarciu granic również w Alpach. Sportowiec całą duszą - przez całe studia uprawiał lekkoatletykę, uczestnik spływów kajakarskich, w późniejszym życiu regularnie jeździł na rowerze.

 

Od wczesnej młodości miłośnik teatru, na późniejszym etapie życia chętnie tę pasję realizował. Poliglota władający czterema językami obcymi, ciekawy świata, na każdym etapie życia pragnący się czegoś nauczyć.

 

Przyjaciel, kolega, znajomy, umiał rozmawiać z ludźmi i umiał ludzi słuchać. Był znany ze swojej życzliwości i dobrego serca. W każdym człowieku widział dobro starając się dobrem zło zwyciężać. Bardzo bolały go istniejące wokół podziały i agresywne zachowania. Ale nie tracił wiary, że miłość i mądrość są od nich silniejsze.

 

Kochał przyrodę i starał się jak najwięcej przebywać poza domem, na łonie przyrody. Każdy spacer był dla niego ważny, oznaczał, że dzień nie poszedł na marne. Miał szacunek do wszystkich, nawet najmniejszych stworzeń. Na długo przed tym jak o ekologii zaczęło się mówić – on swoim zamiłowaniem do lasów, gór, jezior, mórz, nawet przyrody miejskiej zarażał innych wokół. To dlatego tak chętnie wracał do rodzinnych okolic w Gołkowie i Zalesiu, dlatego z zapałem jeździł na rodzinną działkę w Szczakach, a pogoda, którą inni nazwaliby pod psem – ziąb, plucha, wichury – Jemu sprawiały radość, bo z jednej strony lubił obserwować zjawiska atmosferyczne, z drugiej czul, jakby znowu był na jachcie, gdzie stawiał czoła pogodowym wyzwaniom.

 

Nie bał się trudów, wyzwań, przeciwności. W ostatnich latach doskwierały mu problemy zdrowotne, ale nawet im systematycznie, z godną podziwu odwagą i pracowitością, mężnie stawiał im czoła. Nie tracąc z oczu rzeczy w jego rozumieniu najważniejszych – dbałości o najbliższych, dbałości o rozwój i zdrowie, szacunku dla drugiego człowieka, pogody ducha i – wciąż – odkrywania nowego.

 

Do końca sprawny, do końca niezależny, przewidział i zabezpieczył najważniejsze sprawy.

 

W imieniu pogrążonej w żałobie rodziny pragnę podziękować za przybycie, za wszystkie słowa wsparcia i pomoc wszystkim zgromadzonym, w których pamięci śp. Tadeusz Piotrowski pozostanie na zawsze.

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Współpracownicy
2019-12-11
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana dr. inż. Tadeusza T. Piotrowskiego, wieloletniego pracownika naukowego Instytutu Technologii Elektronowej, lubianego Kolegi, prawego, szlachetnego, życzliwego ludziom Człowieka, zamiłowanego żeglarza i narciarza. Pani Profesor Annie Piotrowskiej i Rodzinie składamy wyrazy najgłębszego współczucia - współpracownicy z Zakładu Mikro- i Nanotechnologii Półprzewodników Szerokoprzerwowych Łukasiewicz-ITE
Grono przyjaciol
2019-12-11
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą." Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Tadeusza T. Piotrowskiego, dr inż. elektroniki, absolwenta Wydziału Łączności Politechniki Warszawskiej, zmarłego w wieku 79 lat w dniu 18 listopada 2019 r. Był naszym przyjacielem, serdecznym, życzliwym i dobrym Człowiekiem. Aniu, jesteśmy z Tobą w tych ciężkich chwilach. Składamy Tobie, Dzieciom i Wnukom - serdeczne wyrazy współczucia. Grono przyjaciół
Przyjaciele z Magdalenki
2019-12-11
"I chyba dlatego umieramy żeby nas było widać i nie widać" (ks. J.T.). Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w wieku 78 lat odszedł nagle Tadeusz T. Piotrowski, dr inż. elektronik, wspaniały Człowiek, nasz Przyjaciel. Nagle, niespodziewanie i za szybko. Miał jeszcze tyle planów na kolejne lata, zawsze pełen wigoru, wysportowany, w doskonałej kondycji fizycznej. Zapalony narciarz i żeglarz. Na nasze coroczne wiosenne i jesienne spotkania absolwentów Platerówki organizowane na Zimnych Dołach w Zalesiu Górnym przyjeżdżał z Warszawy na rowerze, przywożąc uśmiech, radość i dobry humor. A nasze spotkania, zżytego od lat grona przyjaciół, organizowane w Magdalence z okazji Świąt, Nowego Roku czy po prostu pragnienia kolejnego spotkania starych kumpli i przyjaciół były najmilszymi chwilami i promieniem słońca w naszym coraz spokojniejszym życiu. Tadeusz wyzwalał w nas uśmiech, radość że jesteśmy. Że po prostu jesteśmy. Nigdy nie myśleliśmy, że nasze ostatnie spotkanie jest naprawdę ostatnim wspólnym spotkaniem starych przyjaciół. Tadeusz, odchodząc tak nagle spowodowałeś wielką, wielką pustkę. Nie do wypełnienia. Patrząc na nas z daleka, z góry, wiedz, że do końca naszych dni jesteś w naszych sercach, w naszych myślach. Bo prawdziwych przyjaciół nigdy się nie zapomina. Ani i całej Rodzinie - o której tak wspaniale potrafiłeś opowiadać, składamy wyrazy głębokiego współczucia. Przyjaciele z Magdalenki. "Żeby odejść od siebie, trzeba się spotkać" (ks. J.T.)
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Urodziny Taty
Pan Tadeusz z ulicy Slonecznej Pan Tadeusz z ulicy Pogodnej W szumie trzcin, w drobnych debach W chmurach szybko plynacych Jest - w niebieskim blekicie W cwierkach ptakow, w zab klekotaniu W linkach wsciekle bijacych o kokpit W niemym slizgu ciezkich kormoranow Jest w usmiechu od ucha do ucha W dzieci cialach i charakterach W kazdym sloncu, w kazdej burzy siekacej Jest w ufnosci drazacej do celu Jest w zasadach zywych i jasnych W dloniach duzych - a delikatnych W cmach najmniejszych, w zdjeciach i skanach W myslach zawsze idacych naprzod W dlugich nocach, w cichych sylwestrach Wsrod znajomych, w piwnicy poprzecznej Pan Tadeusz z ulicy Pogodnej Pan Tadeusz z ulicy Slonecznej
Joanna Piotrowska
Mój ojciec chrzestny
Wuj Tadeusz był najlepszym ojcem chrzestnym jakiego można sobie wyobrazić. Dowodem tego była pamięć o mnie, o ważnych datach w moim życiu. Zawsze pisał albo telefonował z życzeniami. Żywo też interesował się mną a kiedy nie miał ze mną kontaktu zbierał informacje od swojej siostry a mojej mamy. Cieszył się każdym moim sukcesem i kibicował różnym moim działaniom. Pasją wujka było żeglarstwo, dzięki temu będąc w liceum spędziłem po raz pierwszy niezapomniane dwa tygodnie wakacji na Mazurach pod żaglami. Ten rejs z rodziną wujka dał tchnienie mojemu nowemu hobby. Zrobiłem patenty żeglarskie i w każde kolejne wakacje odbywałem rejsy po Mazurach i wodach różnych mórz. Wujek był i jest dla mnie wzorem do naśladowania, był bardzo zaradny, kreatywny, wynalazczy, posiadał wiedzę z różnych dziedzin życia. Zapamiętałem go jako osobę pogodną, nienarzekającą, bardzo aktywną fizycznie i cieszącą się dobrym zdrowiem. Byłem pewien że jest człowiekiem długowiecznym...
Krzysztof Opaliński
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Małgorzata Opalińska
Małgorzata Opalińska
zapalił(a) dnia 2020-09-18
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Joanna Piotrowska
19.11.2019