KuPamięci.pl

Stanisław Paczkowski


* 06.05.1932

 

+ 25.04.2014

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. w Pyrach

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (15)
Licznik odwiedzin strony
14396

Honorowy mieszkaniec Żyrardowa, w drugiej połowie życia mieszkający w Warszawie.

Mistrz Wojska Polskiego w boksie w wadze lekko-średniej w 1953 r., Wicemistrz Polski w rzucie oszczepem, Prekursor Badmintona w Polsce (1958-2009 - nagrodzony przez Światową Federację Badmintona za zasługi). 


Od 1945 r. był działaczem i organizatorem sportu, rekreacji i turystyki na terenie całego kraju. Wychowawca wielu zawodników – lekkoatletów – przyszłych reprezentantów Polski (Zawadzki – trójskok, Mońko – skok wzwyż, Matyjek i Kuran – biegi średnie, Żukowski – Vice Mistrz Polski juniorów na 100 m), którzy później wypłynęli na szerokie wody, jako reprezentanci CWKS „Legia” i Gwardia Warszawa.


Od 1950 r. pracował w kulturze fizycznej (w tym 40 lat 
w Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej), będąc najstarszym pracownikiem Towarzystwa w kraju. Przez 33 lata organizator i koordynator Ogólnopolskich konkursów „Sport i rekreacja w naszym osiedlu” i „Piłka nożna w naszym osiedlu”.

W latach 1945-2009 bezpośredni organizator i komentator ponad 5000 imprez sportowych, od szczebla podstawowego do międzynarodowych, m.in. Międzynarodowych Wyścigów Kolarskich (2-ktrotnie Wyścigu Pokoju), Międzynarodowych Zawodów L.A. – Polska – USA, Biegu Pokoju z okazji 50-lecia ONZ, Międzynarodowego Biegu Jasnogórskiego (z okazji pobytu Papieża w Polsce), Międzynarodowego Rajdu samochodowego Paryż – Warszawa – Pekin, Międzynarodowych Biegów Olimpijskich pod patronatem Przew. Międzynarod. Komitetu Olimpijskiego Juana Antonio Samarancha, 26 Międzynarodowych Biegów Warciańskich, 18 Międzynarod. Biegów „Cud nad Wisłą”, 33 Marszów Patrolowych Szlakiem Walk Partyzanckich Puszczy Kampinoskiej (Palmirach), 28 Międzynarodowych Wyścigów Kolarskich „Dookoła Mazowsza” itd.

W latach 1994-1997 koordynator i organizator największej masowej imprezy w Polsce „Sportowego Turnieju Miast i Gmin”. Również w latach 1994-1997 organizator i koordynator działań miast uczestniczących w „Światowym Dniu Sportu dla wszystkich” pod patronatem UNESCO, gdzie 5 miast z Polski wygrało z partnerami z Japonii, Brazylii, Izraela, Jugosławii i Irlandii. 


Przez wiele lat aktywnie działał w Zarządzie Głównym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz osób upośledzonych umysłowo z Domów Dziecka (społecznie).

W latach 1995-1996 uznany przez czytelników i redakcję „Jogging” za najlepszego komentatora imprez biegowych w kraju.
Współorganizator Mistrzostw Świata i Europy w kulturystyce, Członek władz Krajowej Federacji „Sportu dla Wszystkich”. 

Kawaler Międzynarodowego „Orderu Uśmiechu” w 1997 r.

Ważniejsze posiadane ordery i odznaczenia:

- Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski – 1997 r.
- Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – 1992 r.
- Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – 1984 r.
- Złoty Krzyż Zasługi – 1977 r.
- Srebrny Krzyż Zasługi – 1970 r.
- Złoty Medal „Obrony Kraju” – 1986 r.
- Krzyż Zasługi ZHP – 1982 r.
- Medal Komisji Edukacji Narodowej – 1981 r.
- Złoty Medal „Serce za serce” – 2001 r.
- Kryształowe Serce – 1990 r.
- Medal „Przyjaciel Dzieci Ulicy” – 2002 r.
- Dyplom Światowej Federacji Badmintona – 1997 r.
- Medal im. Henryka Jordana – 1979 r.
- Dyplom Polskiego Komitetu Olimpijskiego – 2005 r.

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Wspomnienie
wczoraj grałem z moim wnukiem w badmintona,mówiłam mu ,że najlepszym nauczyciele był mój kochany wujek.Jestes w moim sercu ,w pamięci.
Iwonna Bochenska
Wiadomość do dziadka
Przeczytałem parę wspomnień innych i bez zastanawiania się mogę stwierdzić ze wszystkie wspomnienia są za smutne.Żałoba jest żałobą ale ty dziadku byłeś pogodnym,wesołym człowiekiem wiec chcę by moje wspomnienia z Tobą były adekwatne do Twoich cech. Pamiętam jak byłem małym chłopczykiem a ty codziennie stawiałeś mi jakąś zabawkę w małym pokoju na stoliczku.Wracając z przedszkola pierwsze co robiłem to biegłem tam i patrzyłem co tym razem dostałem. Pamiętam też taką sytuację,w której Twoja choroba się rozwijała ale mimo to i mimo narzekania babci hehe strzeliłeś mi te parę razy na bramkę.Zrobiłeś to dla swojego wnuka. I oczywiście moim trzecim najpiękniejszym wspomnieniem jest Wasza miłość z babcią.Nie zapomnę tego.Nie mogłeś chodzić,nie miałeś siły na nic.Nie potrafiłeś już nawet mówić.Pamiętam tamten wieczór.Babcia stanęła nad Twoim łóżkiem i zapytała czy jest ładna.Widziałem ile włożyłeś siły by powiedzieć jej:"tak,ładna".Jeżeli teraz ktokolwiek mi powie że nie istnieje miłość albo że istnieje tylko na filmach romantycznych posłużę się przykładem Waszej historii. Ostatnim moim wspomnieniem również inspirującym jest to jak w przeddzień Twojej przepustki do lepszego życia patrzyłeś na wszystkie gabloty,wszystkie puchary,wszystkie dyplomy na wszystko to co zdobyłeś przez całe życie a po Twoim policzku spłynęła łza to było piękne,ile dla Ciebie znaczyło.Dla mnie jedna ta łza była warta więcej niż setki słów,mówiła wszystko. Dziękuje Ci dziadku za wszystko,Kocham Cie Twoj wnuczek Wojtek :)
Wojtek Paczkowski
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Zdjęcia
Dwudziestoletni Stanisław
Poprostu Staś
2012 - z pucharem od najbliższych
2008
2012 - z ukochaną żoną
Stanisław z wnukami - 2006
Z żoną i wnukiem 2012
2012 - z ulubionym zakazanym towarem ..
2010
-
Ku pamięci...
Ku pamięci...
zapalił(a) dnia 2021-04-25
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Miejsce pochówku
Kliknij, aby aktywować mapę

Cmentarz: pyry

Kwatera: G-30-2

-
Wgraj zdjęcie
Zdjęcie miejsca pochówku
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-