KuPamięci.pl

Mieczysław Mróz


* 06.08.1927

 

+ 13.06.2021

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. Parafialny w Pyrach

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (2)
Licznik odwiedzin strony
786

Tata na Jubileuszu 50-lecia małżeństwa

Był kochającym i kochanym Mężem i Ojcem. Najstarszy brat dla dziewięciorga swojego rodzeństwa.
Ponad 65 lat w związku małżeńskim z ukochaną żoną Janiną. 

Urodzony w małej podtarnowskiej wsi, do której zachował przez całe życie wielki sentyment, całe dorosłe życie spędził w Warszawie.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Na zjeździe absolwentów w 110 rocznicę jej istnienia w 2016 r. był jednym z dwóch najstarszych obecnych na uroczystości absolwentów z datą immatrykulacji 1949.

Choć od wielu lat był emerytem przez wiele wcześniejszych lat piastował odpowiedzialne dyrektorskie stanowiska w kilku instytucjach. Między innymi zajmował się importem i sprzedażą profesjonalnego sprzętu pożarniczego. Tematy pożarnictwa były jego wielką pasją.

Był zapalonym działkowcem. Za wieloletnie zaangażowanie otrzymał tytuł Honorowego Członka Zarządu swojego Rodzinnego Ogrodu Działkowego.

Jego wielką pasją była muzyka, zwłaszcza pochodząca z rodzinnych stron. Był samoukiem i naturalnym talentem muzycznym, grał na akordeonie, skrzypcach i pianinie, a w ostatnich latach również keyboardzie. 

Świetnie gotował, a jego śledziki, żeberka, golonka, bigos, placki ziemniaczane czy smalec własnej roboty nie miały sobie równych.

Był niezwykle pogodnym człowiekiem, cenił dobry żart i lubił rozweselać towarzystwo. Miał niezwykłą umiejętność cieszenia się życiem i każdym jego dniem. Dzięki niemu dane nam było przeżyć wiele radosnych chwil. Z pewnością chciałby, aby wspominano go z uśmiechem, a nie smutkiem.

 

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Wiesława Gałan
2021-07-02
Moje najszczersze kondolencje dla rodziny W. Gałan
Wiesława Gałan
znajoma
2021-07-02

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość to nieśmiertelność. Żegnamy ciało lecz w sercach i pamięci pozostają na zawsze.
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Moje wspomnienie... Ciepły głos, który słyszę w telefonicznej, samochodowej rozmowie z córką. Z troską wypytujący czy wszystko w porządku, czy nie ma kłopotów na drodze, kiedy wracamy późno z jakiejś wycieczki. Głos starszego Pana zaniepokojonego o swoją, dorosłą przecież, córkę, w którym słychać ogrom ojcowskiej miłości. Gdy mówiliśmy sobie głośno "dobry wieczór" w tej zamkniętej przestrzeni auta, czułam jakbym znała osobiście Tatę Basi... Znałam głos, i w pewien sposób znałam Człowieka, o którym często mówiła... A tak mówi się tylko o osobie naprawdę kochanej...
Mariola Tafil
Wspominienie
Wujku, na zawsze pozostaniesz w moim sercu, twojego poczucia humoru i pogody ducha, bardzo i będzie brakowało!!
Anna Broers- Mróz
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Barbara Mróz
21.06.2021