KuPamięci.pl

Juliusz Bardach


* 03.11.1914

 

+ 26.01.2010

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. Wojskowy na Powązkach

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (9)
Licznik odwiedzin strony
23920
Absolwent Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 60 lat wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, doktor honoris causa Uniwersytetów: Łódzkiego, Warszawskiego i Wileńskiego, członek honorowy Polskiego Towarzystwa Historycznego i Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, członek wielu naukowych kolegiów redakcyjnych m.in. "Czasopisma Prawno - Historycznego", juror Nagrody Historycznej tygodnika "Polityka" oraz "Nagrody Przeglądu Wschodniego" obecny w wielu zagranicznych instytucjach, organizacjach i towarzystwach naukowych, w tym w Accademii Nazionale dei Lincei w Rzymie oraz Commission Internationale des Etudes Slaves jako jej przewodniczący honorowy. Wśród kiluset publikacji, opus vitae Zmarłego stanowi pięciotomowa "Historia państwa i prawa Polski", pod ogólną Jego redakcją i autorstwem tomu pierwszego tej syntezy.
Wyróżniony wieloma wojskowymi i cywilnymi odznaczeniami państwowymi krajowymi i zagranicznymi, w tm Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Republiki Litewskiej.
 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Janusz Haman
przyjaciel
2010-02-11
Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy: Jak ten czas szybko mija! A to my mijamy! S. Jachowicz
Katarzyna Sudnik
Bratanica P. W. Sudnik-Bardach
2010-02-01
Kochana Ciociu, Jestem sercem i dusza przy Tobie w tak trudnym momencie w Twym zyciu. Profesor Bardach byl wspanialym czlowiekiem i bezie zyl na zawsze w naszych sercach. K. Sudnik
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Opcje strony:
Zdjęcia
-
Ku pamięci...
Ku pamięci...
zapalił(a) dnia 2013-01-26
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-