KuPamięci.pl

Julita Jadwiga Olpińska


* 22.07.1941

 

+ 24.12.2008

Miejsce pochówku: Warszawa, Cm. Powązkowski kw84/6/29

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (4)
Licznik odwiedzin strony
10013

Julita Olpińska (z domu Dulemba) była magistrem filologii polskiej, absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przez ponad 40 lat była nauczycielem-wychowawcą w warszawskich szkołach średnich, w tym ponad 20 lat w Zespole Szkół Ogrodniczych w Warszawie i później kilka lat w Liceum im. W. Goethego. Cieszyła się przyjaźnią i sympatią wielu otaczających Ją ludzi oraz życzliwą pamięcią u byłych uczniów. Była kochającą i troskliwą żoną, córką, matką i babcią, osobą głęboko wierzącą

Na grobie rodzinnym, w którym spoczywa Jej ciało wyryta jest sentencja: „Kto zasnął w Chrystusie, przez Niego dostąpi Zmartwychwstania".

Módlmy się w Jej intencji.

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
z przemówienia

Żegnamy naszą Drogą Koleżankę Julitę, której odejście jest dla nas ogromnym ciosem, ciężko nam pogodzić się z myślą, że Jej już nie ma. Ciężko niezwykle rozstać się z człowiekiem, którego życie i działalność tak wiele znaczyły w historii naszej Szkoły, Zespołu Szkół Ogrodniczych w Warszawie, gdzie Droga Julita była długoletnim nauczycielem, wybitnym wychowawcą wielu pokoleń młodzieży, a przede wszystkim naszym przyjacielem. My, koledzy i przyjaciele, wspominam ją jako człowieka twórczego, oddanego swojej pracy, z którym spędziliśmy wiele cudownych chwil. Wspominamy niezliczone sytuacje kiedy służyła nam radą i pomocą. Zawsze mogliśmy liczyć na Jej uśmiech i profesjonalną radę, Kochała swoją pracę, uczyła miłości i poszanowania mowy polskiej, zarażała młodych zainteresowaniem literaturą, teatrem, kulturą. Pamiętamy z jaką łatwością skupiała, wokół siebie młodzież, z jakim zapałem i radością przekazywała wiedzę, dzieliła się własnym doświadczeniem i umiejętnościami. (Z fragmentów pożegnania wygłoszonego na cmentarzu w czasie pogrzebu)

2008-12-24
Data śmierci
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Ewa i Adam
Ewa i Adam
zapalił(a) dnia 2010-12-24
W drugą rocznicę - najsmutniejszą Wigilię w naszym życiu modlimy się razem za Jagódkę i teraz jeszcze za Jej Mamę, która odeszła niedawno oraz w intecji wszystkich bliskich, których osierociły.(...)
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-