Odtwarzanie Kliknij, aby rozpocząć odtwarzanie Pauza Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Jerzy Krycki


* 20.06.1941

 

+ 08.09.2010

Miejsce pochówku: Cmentarz Parafialny Zielonka/ W-wy 18.09.2010r.

,

woj. mazowieckie

 
Licznik odwiedzin strony
41424

Są ludzie koniecznie potrzebni
bez których radość staje się goryczą,
bez których słońce ocieka czerwienią
śmiertelnej tesknoty,
bez których godziny są jak ślepe ptaki
z gniazd wyrzucone w nieskończoną ciemność
wlokące skrzydła jak tragiczny ciężar.
Są ludzie po których miejsca krzyczą..
/Ks. Wacław Buryła/

W sobotę 18 września 2010r. na cmentarzu w Zielonce pożegnaliśmy Jerzego Kryckiego, dziennikarza, podróżnika, człowieka wyjątkowego....Jerzy byl niezwykle inteligentnym , wrazliwym i dobrym człowiekiem.
Jerzy był ciekawy świata, ciekawy życia i otrzymał od losu dar, który pozawlał mu w pełni realizować swoje marzenia. Z ogromną łatwością przychodzila mu nauka języków obcych, które miał opanowane do perfekcji, zwłaszcza język angielski. Po ukończeniu polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i Języków Obcych, na tej samej uczelni, ukończył Studium Dziennikarskie UW.
Odtąd życie Jerzego, aż do śmierci było na wysokich obrotach.Odbywał liczne podróże zagraniczne, początkowo jako pilot orbisowskich wycieczek zagranicznych, o najwyższych kwalifikacjach pilota- Q. Był tez w swoim życiu lektorem jezyka angielskiego, przkładał na jezyk polski liczne tytuły w PAN i PWN. Pracował w Ambasadzie Amerykańskiej, tłumaczył teksty do kwartalnika wydawanego przez w/w Ambasadę.
Następnym etapem Jego kariery było nawiązanie współpracy z agencja prasową KYODO. Jerzy pracował w stylu japońskim. Praca w Jego życiu stała się priorytetem. Miał wiele pasji, ale największą z nich była polityka. Umiał analizować fakty i przewidywać zdarzenia. Z agencją KYODO związany był do końca swojego życia, przez blisko 28 lat.
Śmierć przyszła nagle, niespodziewanie, przez zaskoczenie, póżnym wieczorem 8 września 2010r. o godż. 23-ej. Nie zdązył się pożegnać. Zmarł w swoim domu. Pochowany został na miejscowym cmentarzu, zgodnie z wolą pozostania w Zielonce na zawsze.

"Niech dobry Bóg zawsze  Cię za rekę trzyma...."
Pozostaniesz w naszych sercach na zawsze...

+++++

(*)Msza św. m.in. w intencji zmarłego Ś.P. Jerzego Kryckiego w miesiącu imienin Jerzego, zostanie odprawiona w dn. 13 kwietnia 2011r. o godz. 18.00 środa.

(*)Masza św. m.in.  w intencji zmarłego Ś.P. Jerzego Kryckiego w miesiącu urodzin Jerzego, zostanie odprawiona dn. 13 czerwca 2011r. o godz. 18.00 poniedziałek.

(*)Msza św. w intencji zmarłego Jerzego Kryckiego, w rocznicę śmierci, zostanie odprawiona dn. 07 września 2011r. w srodę o godz, 18.oo w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie, ul. Księdza Bronislawa Markiewicza 1.
+++
(*)Msza św. za duszę zmarłego Jerzego Kryckiego, w drugą rocznicę śmierci, zostanie odprawiona dn. 07 września 2012 r. w piątek o godz. 18.00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie, ul. Księdza Bronisława Markiewicza 1
+++
(*)Msza św. za duszę zmarłego Jerzego Kryckiego, w trzecią rocznicę śmierci, zostanie odprawiona dn. 07 września 2013 r. w sobotę o godz. 06.15 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie, ul. Księdza Bronisława Markiewicza 1. 

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
sonia woldańska
znajoma
2012-09-14
Wszystko na świecie ma swe przeznaczenie,
Lecz jedno pozostaje na zawsze... wspomnienie.
-
2011-06-20
Są łzy, co jak ogień palą, Są serca, które się nigdy nie żalą, Są winy, na które nie ma sędziego, Więc kiedy płaczę, nie pytaj, dlaczego.
Bożena
b.bliska
2011-04-01
Może Cię swoim bólem w zimnej ziemi otulę, może Cię jasną nadzieją myśli moje ogrzeją, tylko bezradne ręce nie mogą uczynić nic więcej....
Bożena
bb
2011-03-09
"Ofiaruję Ci, Boże, mój spoczynek... zasypiam w cieniu Twych skrzydeł i składam ducha mego w ręce Twoje" Spoczywaj w Pokoju.Jurku- Będziemy pamiętać....
basia
2011-03-06
Odszedłeś za wcześnie - BRAKUJE NAM C I E B I E ...
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
01.10.2023r.
Niech to światełko zawsze tli się dla Ciebie .
basia
Spoczywaj w pokoju
basia
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Zdjęcia
Jerzy Krycki
-
Bożena
Bożena
( b. bliska) napisał(a) dnia 2011-01-22
Nie ten żył długo, kto liczne miał lata, lecz ten, kto zrobił wiele dobrego dla świata. A. Naruszewicz Jurku jesteś Jednym z tych , którzy zrobili bardzo wiele. Dziekujemy. Bedziemy pamiętać.(...)
-
pamiętam.
pamiętam.
zapalił(a) dnia 2011-12-19
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
BM B
17.01.2011