KuPamięci.pl

Janina Klimek


* 07.02.1917

 

+ 26.01.2010

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. Wojskowy na Powązkach

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (6)
Licznik odwiedzin strony
11294

Moja ukochana Maminka

Janina Wanda Klimek, z domu Orlewicz, primo voto Kozłowska, córka Bronisławy i Kazimierza Orlewiczów, urodziła się 7 lutego 1917 roku w Chełmży.

             Miała kochających rodziców, dwóch ukochanych braci Henryka i Edwarda, piękne, pogodne, szczęśliwe dzieciństwo i młodość, do wspomnień i zdjęć z tego okresu często wracała.

Wcześnie wyszła za mąż za kuratora Zygmunta Kozłowskiego, z małżeństwa tego urodziła się córka Ewa (mąż został zamordowany przez hitlerowców w Prusach Wschodnich).

W czasie II wojny światowej mieszkała wraz z rodziną w Poznaniu, wraz z braćmi działała w organizacji podziemnej, była również sanitariuszką.

             Po wojnie wyszła ponownie za mąż za oficera Wojska Polskiego Mieczysława Klimka i z małżeństwa tego przyszła na świat córka Barbara.

Doczekała się dwóch kochanych wnuków Wacka i Maćka i dwu ślicznych prawnuczek – Agatki i Kamy. Bardzo boleśnie przeżyła przedwczesną śmierć prawnuczki Agatki w 2008 roku.

             Była niezwykle pracowitym i pełnym poświęceń człowiekiem – pracowała zawodowo do 67-mego roku życia, potem aktywnie pracowała społecznie w Związku Inwalidów Wojennych, prowadziła dom, wychowywała kolejno wnuków, czuwała nad całą rodziną i była z nią w radościach i kłopotach, zawsze zapracowana, ani minuty nie umiała usiedzieć bezczynnie…

Po śmierci męża płk Mieczysława Klimka w 1981 roku – została seniorką rodu i lepiszczem całej rodziny. Żadne Święta, żadne rodzinne uroczystości nie mogły się obyć bez Niej. Pełniła tę rolę z miłością i godnością, najszczęśliwsza, gdy miała wszystkich bliskich wokół siebie.

             Doczekała pięknego wieku – 7 lutego 2010 roku, a więc za 12 dni skończyłaby 93 lata, a Jej życie, choć nie usłane różami, było barwne i ciekawe, było fragmentem historii naszej Ojczyzny. Rosła i dojrzewała w niezwykłych latach Polski międzywojennej, przeżyła tragedię II wojny światowej, włączając się po wojnie aktywnie w nurt odbudowy zniszczonej przez hitlerowców Ojczyzny. Zawsze miała własne zdanie. Wbrew obiegowym opiniom, nie uważała, że okres PRL-u to wyłącznie stracone lata, a i daleka była od pochopnych ocen. Uważnie śledziła przemiany posolidarnościowe, „okrągły stół” i kolejne  odsłony Rzeczpospolitej. Do ostatnich chwil przed śmiercią, interesowała się tym, co się dzieje w kraju.

             Bardzo kochała swoją rodzinę i swoich najbliższych, kochała świat i ludzi, kochała życie. Była  serdeczna, dowcipna, otwarta…I wszyscy Ją kochali… Wokół siebie miała zawsze pełno ludzi – rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, Jej telefon nigdy nie przestawał dzwonić…

             Będzie nam Ciebie Maminko, bardzo, bardzo brakować, Twojej życiowej mądrości, pomocnej dłoni i rady i pełnych miłości, zawsze życzliwych i zawsze wybaczających słów….

W sercach naszych będziesz żyć zawsze….

Odpoczywaj Maminko w spokoju i niech dobry Bóg przytuli Cię do serca…

 

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
M.E.DASZKIEWICZ
SĄSIEDZI Z X p.
2010-02-02
ZE SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ JANINĘ CAŁEJ RODZINIE SKŁADAMY SERDECZNE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA.
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Muminku Kochana. Za miesiąc minie 5 lat, jak odeszłaś. I wiesz, cały czas jesteś ze mną, w smutkach, radościach, wspomnieniach, które coraz częściej mnie nachodzą. Śnisz mi się często i zawsze są to sny pogodne, zawsze jesteś w nich taka jaka byłaś: piękna, zwiewna, elegancka, uśmiechnięta, zawsze pomocna, zawsze dobra, zawsze życzliwa. Brakuje mi Ciebie Muminku. Kocham Cię. Baś
basia
9.01.2014
Cioteńko nasza Ukochana. Bardzo nam Ciebie brak. Wiem jednak, że kiedyś znów się spotkamy. Teraz proszę Cię opiekuj się całą naszą pozostałą tutaj rodziną
Katarzyna Wesołowska
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
❤️
❤️
zapalił(a) dnia 2018-01-26
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Barbara Kluk
29.01.2010