Odtwarzanie Kliknij, aby rozpocząć odtwarzanie Pauza Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Jadwiga Bargoń - Odrzywołek


* 31.10.1949

 

+ 29.06.2012

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. Komunalny Północny (Wólka), U-V-3 rząd 1, grób 14

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (31)
Licznik odwiedzin strony
40158

Była wspaniałym człowiekiem, niezwykle skromnym, o dużym poczuciu godności i wrażliwości na losy innych osób. Szczególnie bolała ją niesprawiedliwość, jaka spotyka dzieci, ludzi chorych i ubogich.

Urodzona 31 października 1949 roku w Szklarskiej Porębie, była jedynym dzieckiem Konstantego i Heleny. Wniosła radość do ich domu. Dzieciństwo spędziła w rodzinnym domu. Po maturze zdanej w Liceum Ogólnokształcącym w Cieplicach i studiach na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, rozpoczęła pracę, jako nauczycielka w VII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. Była lubiana przez uczniów, a kontakty z niektórymi z nich utrzymywała do końca.

Od 1974 roku, przez 3 lata pracowała w Instytucie Kształcenia Nauczycieli i Badań Oświatowych w Krakowie. Można było oglądać ją na ekranach telewizyjnych, jako prowadzącą audycje dla nauczycieli.

Od 1977 r. poświęciła się pracy redakcyjnej w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych w Warszawie. Ta praca stała się Jej pasją. Pod Jej redakcją powstały setki, perfekcyjnie opracowanych podręczników do matematyki. Niektóre z tych podręczników są Jej autorstwa. Uczniowie korzystają z nich i będą korzystali przez kolejne lata.
Była osobą lubianą przez przełożonych, koleżanki i kolegów. Kochali Ją najbliżsi i liczne grono przyjaciół.

Za osiągnięcia zawodowe została wyróżniona Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Brązowym Krzyżem Zasługi.

Była wspaniałą żoną. Nie posiadała własnych dzieci, więc miłość swą kierowała do wszystkich dzieci. Kochała ludzi, szczególnie potrzebujących pomocy i zawsze taką pomoc oferowała.

Bardzo głęboko przeżyła śmierć ukochanego Taty Konstantego w 1995 roku. Zmarł w Jej obecności. Od tamtej pory otoczyła troskliwą opieką swą matkę. Od ubiegłego roku, kiedy Mama Helena uległa wypadkowi, troska o nią i opieka, wypełniła cały Jej czas.

Głęboko wierząca, kochała Boga i Jemu ofiarowała swoich bliskich. Każdego roku w maju uczestniczyła w nabożeństwach Maryjnych, a śpiewanie pieśni Maryjnych sprawiało Jej wielką radość.
Nagła i niespodziewana śmierć Jadwigi pozostawiła pustkę, którą trudno będzie zapełnić. 

Żegnaj moja Kochana Myszko - Jadwiżko. Spoczywaj w pokoju.
Henryk 

 

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Leszek Świerzyński
żona przyjaciela
2014-06-28
O śmierci nie warto myśleć, bo ona bez naszej pomocy o nas myśli.
H. Sienkiewicz
Barbara Gurtkiewicz
rodzina
2013-08-13
Co Cię Jadziu spotkało,to nas nie minie.Ty jesteś w domu,a my jeszcze w gościnie...
Barbara Nowak
2013-06-02
Wszystko na świecie ma swe przeznaczenie,
Lecz jedno pozostaje na zawsze... wspomnienie.
Henryk Odrzywołek
mąż
2012-12-05
Jadwiżko. Moja Ukochana Żono. Dziękuję Ci za każdy dzień, w którym byliśmy razem. Gdybyś żyła, dzisiaj mielibyśmy srebrną rocznicę. Jest mi wyjątkowo smutno i źle. Pozostaniesz w mej pamięci niedoścignionym wzorem uczciwości, wrażliwości i skromności. Pozostaniesz niedoścignionym wzorem kompetencji zawodowej i społecznej. Niech Bóg da Ci życie wieczne w otoczeniu równie wspaniałych osób. Spoczywaj w pokoju.
Zygmunt M.
kolega z ławy studenckiej
2012-11-18
Jadziu, Twoja nagła i nieoczekiwana śmierć zostawiła wielką pustkę w tych,
którzy Cię kochali.
W ich sercach będzie zawsze żywe Twoje wspomnienie.
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Minęło 12 lat
Kochana Myszko. Czas wcale nie goi ran i nie tłumi bólu. Co najwyżej ogłupia. Myślę o Tobie każdego dnia, wspominam nasze wspaniałe chwile i wiem, że to kim jestem zawdzięczam Tobie. Spoczywaj w pokoju Ukochana. Niech nic nie zakłóci Twego snu.
Henryk
11 rocznica Twego odejścia
Kochana moja Jadwiżko. Każdego dnia pamięć o Tobie i Twej wyjątkowości żyje we mnie. Pamiętam o Twej dobroci i życzliwości dla innych ludzi. Pamiętam o Twej nieustannej chęci pomagania innym. Pamiętam o Twej trosce o Twoją chorą Mamę. Pamiętam również o Twej niespotykanej inteligencji i umiejętności dostrzegania tego, czego wiele osób nie potrafiło sobie nawet wyobrazić. Pozostała po Tobie ogromna pustka, której nie da się zapełnić. Spoczywaj w pokoju moja ukochana Żono. Zawsze będziesz żyła w mej pamięci.
Henryk
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia

W. A. Mozart - Lacrimosa
Dodaj plik audio lub video   |   Wszystkie pliki audio i video
Opcje strony:
Zdjęcia
Taka była...
-
Anna Drążek
Anna Drążek
(koleżanka) napisał(a) dnia 2012-07-09
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. J. Twardowski Serdeczne wyrazy współczucia Henrykowi, rodzinie oraz wszystkim bliskim naszej kochanej Jadzi składa Ania D. (...)
-
Henryk
Henryk
zapalił(a) dnia 2018-02-14
[*]
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Miejsce pochówku
Kliknij, aby aktywować mapę

Cmentarz: Komunalny Północny

Kwatera: U-V-3-1-14

-
Wgraj zdjęcie
Zdjęcie miejsca pochówku
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
-