KuPamięci.pl
Kliknij, aby dopisać się do listy

,,Inka,, Irena Zdziebkowska


* 23.02.1924

 

+ 05.04.1942

Miejsce pochówku: Cmentarz parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela przy ul. Kaliskiej w Pleszewie

,

woj. wielkopolskie

pokaż wszystkie
wpisy (1)
Licznik odwiedzin strony
8281

INKA ZDZIEBKOWSKA urodziła się w roku 1924 w Pleszewie, jako piąte dziecko Franciszki z Anteckich Zdziebkowskiej i powstańca wielkopolskiego Jana Zdziebkowskiego, sanacyjnego fabrykanta, współwłaściciela i prezesa Pleszewskiej Fabryki Wozów i Powozów. W dzieciństwie i młodości dotknęło ją wiele tragedii:       nagła śmierć brata Mariana (lat 15) w roku 1931, przedwczesna śmierć siostry Marty (lat 25), tuż przed jej planowanym ślubem z dowódcą plutonu łączności 70 pułku piechoty porucznikiem Stefanem Dąbkiem w roku 1935, wybuch II wojny światowej, śmierć por. Stefana Dąbka (poległ w bitwie pod Łomiankami) i śmierć matki w roku 1939. Po krótkiej chorobie zmarła nagle w roku 1942 w Pleszewie. Żyła tylko 18 lat...

Spoczywa na cmentarzu parafialnym parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela przy ulicy Kaliskiej w Pleszewie. Pamięć o Niej kultywuje Jej siostrzeniec Tomasz z rodziną.

Groby rodzinne: Rodzice Jan i Franciszka Zdziebkowscy na cmentarzu św. Floriana w Pleszewie,  Siostra ojca Maria Strzelczyk zd Zdziebkowska z mężem Michałem na cmentarzu w Bydgoszczy,  Brat Maryś Zdziebkowski na cmentarzu św. Floriana w Pleszewie,  Siostra Marta Zdziebkowska na cmentarzu św. Floriana Pleszewie,  Narzeczony Marty Zdziebkowskiej por Stefan Dąbek w kwaterze wojennej cmentarza w Kiełpinie,  Brat Kazimierz Zdziebkowski na cmentarzu przyszpitalnym w Gostyninie-Zalesiu,  Siostra Wanda Hoffmann zd Zdziebkowska z mężem Kazimierzem na cmentarzu Rakowickim w Krakowie,  Siostra Teresa Krzyżanowska zd Zdziebkowska z mężem Władysławem na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Opcje strony:
Zdjęcia
Inka Zdziebkowska
-
Ku pamięci...
Ku pamięci...
zapalił(a) dnia 2015-04-05
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-