KuPamięci.pl

Henryk Piechaczek


* 08.04.1939

 

+ 29.01.2015

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. Powązkowski, kwatera 200 - 4 - 21

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (26)
Licznik odwiedzin strony
10261

Odszedł wspaniały Człowiek o wielkim sercu.

Kochający Mąż, troskliwy Ojciec i Teść, najlepszy Dziadek, wyjątkowy Szwagier. Nieoceniony Przyjaciel i Kolega. Niezwykle pogodny, ciepły, mądry. Życzliwy ludziom i przez wszystkich lubiany.

Wieloletni pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, doktor nauk wychowania fizycznego w zakresie antropologii.

Wychowawca i nauczyciel wielu pokoleń studentów. Aktywny uczestnik programów badawczych uczelni. Autor i współautor kilkudziesięciu oryginalnych prac naukowo-badawczych i programów nauczania, współautor podręczników akademickich. Promotor ponad 80 prac magisterskich i 90 licencjackich prac dyplomowych.

Oprócz pracy dydaktyczno-naukowej pełnił m.in. funkcje: zastępcy dyrektora ds. dydaktycznych Instytutu Nauk Biologicznych, prodziekana ds. dydaktycznych, członka Rady Wydziału i Senatu AWF oraz wielu komisji senackich. Był lubiany i ceniony zarówno przez młodzież jak też współpracowników.

Wieloletni członek zarządu Polskiego Towarzystwa Antropologicznego, sekretarz naukowy Komitetu Antropologii Polskiej Akademii Nauk.

W uznaniu jego działalności zawodowej odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W ostatnich latach wykładowca w Kolegium Nauczycielskim w Ciechanowie, Wyższej Szkole Pawła Włodkowica w Płocku, oraz Wyższej Szkole Trenerów Sportu w Warszawie.

Zawsze był, jest i pozostanie w naszych sercach.

 

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Danuta Kwiatkowska
2015-02-05
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr Henryka Piechaczka, wspaniałego wykładowcę i wychowawcę młodzieży - słuchaczy Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie. Był niezwykłym człowiekiem i nauczycielem - wymagającym, ale życzliwym i wspierającym. Trudno pogodzić się z myślą, że Pana Doktora nie ma już wśród nas. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia - Dyrektor, Pracownicy i Słuchacze KN w Ciechanowie.
Krzysztof Kaczanowski
2015-02-05
Zabrałeś radość i nadzieję,
Zostawiłeś smutek i tęsknotę.
Odszedłeś.
UKS Ronin Team - Zbigniew Zając
student, znajomy
2015-02-04
Poznałem dr Piechaczka w roku 1999, gdy wszedł na matę judo do nieżyjącego już prof. judo Józefa Niedomagały i zawładnął mym umysłem antropologią, która do dziś jest mi bliska. Wtedy kształcił nas na instruktorów, później miałem przyjemność, bo był to wyjątkowy człowiek, słuchać jego wykładów w KN Ciechanów i na AWF Warszawa. To były szczególne wykłady. Żal ogromny, że już nie jest mi to dane, ale na zawsze pozostanie wśród nas.
Wyższa Szkoła Trenerów Sportu
2015-02-04
Z wielkim żalem żegnamy naszego wieloletniego wykładowcę dr Henryka Piechaczka. Wspominać będziemy go jako wspaniałego pedagoga oraz życzliwego, serdecznego człowieka Ślemy słowa współczucia dla całej Jego Rodziny. Rektor, Dziekan, Kanclerz, pracownicy i studenci Wyższej Szkoły Trenerów Sportu w Warszawie
Agata Antoniszczak
2015-02-03
Pani Janino,Pani Joanno , Marysiu -proszę przyjąć wyrazy szczerego współczucia.
Ufam, że Pan Henryk odszedł do Lepszego Swiata.I że będzie się Paniami nadal opiekował.
Agata Antoniszczak
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
...[[*]]...
..
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Ewa Wasińska
(sekretariat Zakładu Anatomii) napisał(a) dnia 2015-02-03
Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich Pana Henryka
Szkoda dobrego człowieka
-
Joanna Mazur
Joanna Mazur
zapalił(a) dnia 2015-02-12
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Joanna Mazur
02.02.2015