Odtwarzanie Pauza
Wczytywanie
 
KuPamięci.pl

Genowefa Tchórzewska


* 09.10.1930

 

+ 22.01.2011

Miejsce pochówku: Warszawa, cm. w Wilanowie

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (26)
Licznik odwiedzin strony
20807
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
ku Pamięci
2013-12-13
Można zamknąć oczy na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia."
Krystyna i Tadeusz Tchórzewscy
BRATOWA
2011-01-30

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Bratowej-Gieni.Pamiętamy Ją jako osobę serdeczną o dużej wrażliwości.Będzie nam brakowało spotkań z NIĄ,długich rozmów na różne tematy. Wyrazy współczucia składamy bratu-Tolkowi,który z tak wielką miłością i oddaniem towarzyszył w JEJ bólu i cierpieniu,Monice,Wojtkow i oraz wnukowi Pawłowi,których tak bardzo kochała.Swoją wspaniałą osobowością i życzliwością potrafiła integrować bliższą i dalszą rodzinę.Dlatego tak liczne grono rodzinne i przyjaciół towarzyszyło w JEJ ostatniej drodze na miejsce wiecznego spoczynku.Spoczywaj w pokoju na tym wilanowskim, historycznym cmentarzu.
Krysia i Tadek z rodziną.

Szkoła Podstawowa nr 227
Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły
2011-01-27

W takich chwilach chciałoby się powiedzieć tak wiele... To tak, jakby czas zatrzymał się na moment, dał szansę na jeszcze jedną rozmowę. Głęboko w pamięci ukryte wspomnienie budzi tak wiele ciepłych uczuć. Pani Gienia, Nasza NIUSIA, uśmiechnięta, pałna radości i optymizmu, mająca czas dla każdego...NA ZAWSZE ZOSTANIE w naszej pamięci, choć jest tak daleko, zawsze będzie z nami. W takim wielkim bólu pragniemu złożyć wyrazy szczerego współczucia i żalu Mężowi oraz najbliższej Rodzinie. Chociaż nie towarzyszyliśmy w ostatniej drodze, zawsze myślami będziemy tuż obok...
Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.

Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
…a światłość wiekuista niechaj Ci świeci
Monika
PANTA RHEI

PANTA RHEI.....
Upłynął rok, kiedy w mroźny, styczniowy dzień odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą nieodżałowaną Bratową-Gienię. Rocznice skłaniają nas do zatrzymania się na chwilę, do refleksji nad przemijaniem. Czas szybko biegnie. Czas leczy rany.
PANTA RHEI....
Wszystko na świecie jest płynne, zmienne, ale upływający czas nie zatrze w sercu i pamięci naszych najbliższych, którzy odeszli na drugą stronę. Czas jest, istnieje niezależnie od nas, ale my także mamy swój czas.
PANTA RHEI...
Czas mija szybko i bezpowrotnie. O czasie mówimy: czas historyczny, czas teraźniejszy, czas przeszły, czas przyszły, czas, jako chronologia i następstwo zdarzeń. Potocznie mówimy: szczęśliwi czasu nie liczą, komu w drogę temu czas, czas to pieniądz, zatrzymać czas, nadrobić stracony czas,my mamy czas a czas ma nas, czas się nie spieszy to my nie nadążamy, czas ucieka wieczność czeka.
"Upływa szybko życie, jak potok płynie czas" - śpiewamy w piosence. My cofamy się w czasie i wspominamy tych, którzy odeszli. Nie zatrzymamy jednak czasu, gdyż PANTA RHEI...
Wracamy myślami do serdecznych spotkań rodzinnych z TOBĄ GIENIU, długich dyskusji na różne tematy, których nam bardzo brakuje. Zapisałaś się w naszych sercach, jako osoba wrażliwa, otwarta na potrzeby innych, służąca zawsze radą i pomocą w rodzinie. Swoim talentem, wiedzą i umiejętnościami dzieliłaś się z innymi.
Od CIEBIE uczyliśmy się jak kochać ludzi. Swoje serce oddałaś córce Monice, wnukowi Pawłowi, zięciowi Wojtkowi oraz ukochanemu małżonkowi Tolkowi.
Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.
                                                                                                         Krystyna i Tadeusz Tchórzewscy 

Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Zdjęcia
lata 60-te
młoda mężatka
gimnazjalistki trzy: Teresa, w przyszłości nauczycielka, Pela, w przyszłości mistrzyni świata w szybownictwie i Gienka, w przyszłości nauczycielka...
z córeczką
siedemnastolatka
okres studencki - z przyjaciółką Marysią
koniec gimnazjum
Niuśka
studentka
trzy przyjaciółki na całe życie- Pelka, Teresa i Gienka
lata 60-te
10-12 letnia Gienia
Gienia
szkolna wycieczka
na tym zdjęciu Gienia miała 20 lat
-
Monika
Monika
zapalił(a) dnia 2011-11-02
jesteś, wiem
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Dom Pogrzebowy Służew
-
Monika i Wojtek
24.01.2011