KuPamięci.pl
Kliknij, aby dopisać się do listy

Franciszka Zdziebkowska zd Antecka


* 20.09.1882

 

+ 05.12.1939

Miejsce pochówku: Cmentarz parafialny przy kościele św. Floriana w Pleszewie

,

woj. wielkopolskie

pokaż wszystkie
wpisy (1)
Licznik odwiedzin strony
6135

FRANCISZKA ZDZIEBKOWSKA zd ANTECKA urodziła się w Karsach powiat pleszewski    w 1882r. Córka Karola i Józefy z Orłowskich. W roku 1904 wyszła za mąż za powstańca wielkopolskiego, sanacyjnego fabrykanta, współwłaściciela i prezesa Pleszewskiej Fabryki Wozów i Powozów Jana Zdziebkowskiego. Urodziła 6-ro dzieci: Martę (w 1910), Mariana (w 1915), Kazimierza (w 1918), Wandę (w 1921), Inkę (w 1924) i Teresę    (w 1928). W życiu dotknęło ją wiele tragedii: nagła śmierć syna Mariana (lat 15)        w 1931r, przedwczesna śmierć córki Marty (lat 25), tuż przed jej planowanym ślubem z dowódcą plutonu łączności 70 pułku piechoty por. Stefanem Dąbkiem w 1935r, wybuch II wojny światowej, śmierć por. Stefan Dąbka (poległ w bitwie pod Łomiankami) w roku 1939.

Zmarła w Pleszewie w grudniu 1939r w wieku 57 lat. Spoczywa w grobowcu rodzinnym na cmentarzu parafialnym przy kościele filialnym św. Floriana w Pleszewie. Jej pamięć kultywuje jedyny wnuk Tomasz z rodziną.

Groby rodzinne: Mąż Jan Zdziebkowski na cmentarzu św. Floriana w Pleszewie,        Syn Maryś Zdziebkowski na cmentarzu św. Floriana w Pleszewie,  Córka Marta Zdziebkowska na cmentarzu św. Floriana Pleszewie,  Narzeczony Marty Zdziebkowskiej por Stefan Dąbek w kwaterze wojennej cmentarza w Kiełpinie,  Córka Inka Zdziebkowska na cmentarzu parafialnym przy ul. Kaliskiej w Pleszewie,  Syn Kazimierz Zdziebkowski na cmentarzu przyszpitalnym w Gostyninie-Zalesiu,  Córka Wanda Hoffmann zd Zdziebkowska z mężem Kazimierzem na cmentarzu Rakowickim            w Krakowie,  Córka Teresa Krzyżanowska zd Zdziebkowska z mężem Władysławem    na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Opcje strony:
Zdjęcia
Franciszka Zdziebkowska
-
Tomasz Krzyżanowski
Tomasz Krzyżanowski
zapalił(a) dnia 2014-11-10
Kochanej Babci ku wiecznej pamięci
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-