KuPamięci.pl

Daniel Pełka


* 15.07.2007

 

+ 03.03.2012

Miejsce pochówku: Lodz

pokaż wszystkie
wpisy (96)
Licznik odwiedzin strony
187678

UROCZYSTOSCI  POGRZEBOWE  DANIELA PELKI  ROZPOCZNA  SIE  W LODZI  PRZY  ULICY  ZAKLADOWEJ  W DNIU  03.09.2013  O  GODZ  16.


DNIA 02.08.2013r MATKA ORAZ OJCZYM DANIELKA ZOSTALI SKAZANI NA DOZYWOCIE ZA ZABOJSTWO DANIELKA.

http://www.tvn24.pl/dozywocie-za-skatowanie-4-letniego-daniela,34418 4,s.html


Polska para stanęła przed sądem w Birmingham, który ma ją osądzić za domniemane zamordowanie swojego czteroletniego syna. Oskarżenie stwierdziło, że mały Daniel Pelka został poddany przez rodziców "niewyobrażalnemu" okrucieństwu. Polacy zaprzeczają zarzutowi morderstwa.

Daniel zmarł w rodzinnym domu w Coventry w marcu 2012 roku w wyniku uszkodzenia mózgu, ale stwierdzono też szereg innych obrażeń.

Czterolatek niczym po obozie zagłady

Według oskarżycieli, dziecko zostało zamordowane przez rodziców. Para Polaków zaprzecza temu konkretnemu zarzutowi, ale przyznała się do znęcania się nad synem. Według przeprowadzającego autopsję lekarza, czterolatek był w stanie przypominającym więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

 


Czterolatek przez siedem miesięcy przed swoją śmiercią miał być głodzony, w wyniku czego biegli stwierdzili "skrajne wychudzenie". Dziecko miało być też według prokuratury bite, o czym świadczą różne obrażenia. Formą znęcania się było też długotrwałe przetrzymywanie w łazience, z której chłopczyk nie mógł wyjść. Miał być też na siłę karmiony solą.

Ostateczną przyczyną śmierci miały być rozległe uszkodzenia mózgu, spowodowane podtopieniem w wannie. Śledczy na dowód przedstawili SMS-y, które wysyłali do siebie rodzice. Dzień przed śmiercią dziecka matka napisała do ojca: "Jest nieprzytomny, bo niemal go utopiłam. Mam trochę spokoju". Rodzice mieli następnie odrzucić pomysł wzywania karetki, bo to "tylko spowodowałoby problemy". Matka miała napisać "Przejdzie mu do jutra". Po kilkunastu godzinach rodzice wezwali karetkę, ale lekarze mogli tylko stwierdzić zgon.Spij spokojnie Aniolku...tam wysoko w niebie juz nikt Ciebie nie skrzywdzi. Dobranoc[*]


https://www.facebook.com/JusticeForDanielPelka

Danielek umieral w ogromnym bolu, cierpieniu i samotnosci... 

Dnia 31/07.2013 Matka Danielka Magdalena  Łuczak 
oraz jej partner Mariusz Krężołek zostali uznani przez sad w Coverty za winnych smierci Danielka....


PROSZE PODPISAC PETYCJE:
 https://www.change.org/en-GB/petitions/change-the-law- to-better-protect-vulnerable-children-like-daniel-pelka

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Ania
Nieznajoma
2023-08-03
Danielku… myślę o Tobie i nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie Twojego bólu i Twojej samotności… żyłeś w kraju gdzie musiałeś sobie radzić z dwujęzycznością, z dwiema różnymi kulturami, z tym wszystkim co niesie ze sobą życie w kraju, który niby już jest Twoją ojczyzną bo przecież tam się urodziłeś, ale nie do końca… a do tego to wszystko, co Cię spotkało… wciąż nie mogę uwierzyć, że stało się to w tak cywilizowanym państwie gdzie opieka nad dziećmi jest tak dobrze rozwinięta… jak wyrafinowani byli Twoi oprawcy, którzy tak skrzętnie i dokładnie potrafili ukryć swoje czyny… jak wytrwałą i silną osobą musiałeś być skoro to wszystko tak długo znosiłeś… brak mi słów, tak bardzo mi przykro, Danielku, za ten ogrom bólu i niesprawiedliwości, które Cię spotkały!! Jest mi przykro i wstyd za ludzi, którzy byli obok Ciebie i nie zareagowali… wstyd za tych nauczycieli, za tą całą „child care”, za te bezduszne „wysokie standardy”!!! Wybacz nam, Danielku…
Aga
2021-02-21
Dobranoc Aniołku.Nigdy o Tobie nie zapomnę.Zawsze jestem z Tobą ❤🙏😢
Bogna
Obca
2020-07-15
Aniołku kochany, Ciebie tez zawiedli najbliżsi... Śpij spokojnie i ogrzej się ciepłem, jakie wiele osób daje Ci po śmierci. Pamiętamy o Tobie! Takie masz smutne oczy na zdjęciu, choć bardzo starałeś się uśmiechać.
J.Z. babcia
2018-12-06
Święty Mikołaju kiedy będziesz przemierzał niebo saniami proszę zawitaj do Raju z moimi prezentami zanieś moim Anielskim Dzieciom worki pełne miłości niech w ich serduszkach radość zagości zanieś im całusy i pełno wielkich paczek niech wiedzą że są kochane te nasze Niebiańskie Dzieciaczki a gdy będziesz wracał serduszko ♥ odciśnij na szybie żebym wiedziała Święty Mikołaju że moje dary serca dotarły do RAJU ,-"."-, /___ .(_) {▂▂▂} .'( ●◡● )ϡ ❤️ ,-'.,.-"."".".,՞`•. ””¯ ¯՟՞¯_„~¯՟՞¯ _„~„„-~”” „„-~”” ŚWIATEŁKO MIKOŁAJKOWE DLA DANIELKA❤ ¯՟՞¯ _„~ „„-~¯՟՞¯❤️
Monika
2018-10-23
Danielek leży na cmentarzu Rzymsko - katolickim w Łodzi ul Zakładowa 4
13 kwatera
13 linia
8 grób


Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
03.03.2012
Danielku kochane Dziecie 03.03.2024r minie 12 rocznica Twojej okrutnej smierci ,nie moge zapomniec Twojej slicznej buzi tych smutnych oczek i takiego ujmujacego usmiechu .Tak bardzo za Toba tesknie niema dnia abym o Tobie nie myslala .Modle sie za Twoja czysta dusze placze po katach i nie umiem sobie darowac ze Ciebie nie znalam i nie uratowalam .Jest wiele na swiecie serc ktore Cie kochaja Spoczywaj w pokoju Kocham Cie
Aleksandra Porebska
Niwypowiedziany zal tesknota za Toba
Danielku kochany Twoje zdjecia oczy takie smutne mowia qszystko o Twoim cierpieniu .Malenka Istotko taki byles sliczny ze mialoby sie ochote Ciebie przytulic poglaskac .Nie umiem tego zrozumiec dlaczego oni Ci to zrobili dlaczego mnie tam nie bylo aby Ci pomoc zabrac Ciebie od oprawcow zajac sie Toba dac Ci milosc radosc jedzenie zabawki zycie .Zal mi Ciebie odkad poznalam Twoja historie .Spij Kochanie tam przynajmniej nikt nie bedzie Ciebie glodzil poniewieral bil popychal i glodzil kocham Cie Kruszynko .
Aleksandra Porebska
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Specjalna piosenka dla Danielka
Dodaj plik audio lub video   |   Wszystkie pliki audio i video
Opcje strony:
Zdjęcia
Danielek...
Danielek...
[*]
Daniel Pełka
Peaceful Protest at Coventry 10/10/13
Danielek...
[*]
Danielek...
[*]
Pamietny nagrobek Danielka w Conventry...
Danielek...
Danielek...
Danielek...
Danielek...
Danielek...
Pamietny nagrobek dla Danielka w Coventry
-
(( ♥ ))
napisał(a) dnia 2016-01-30
Tak, dziś TVP podało: ojczyma Danielka znaleziono martwego w celi.'' Sprawiedliwości stało się za dość. Matkę Daniela znaleziono martwą w celi w dniu urodzin chłopca, powiesiła się. Teraz ojczym dołączył do niej. Są już na sądzie Boskim. Spotka ich w(...)
-
Joanna
Joanna
zapalił(a) dnia 2023-10-05
Danielku... dla Ciebie Aniołku(*)
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
emma packard
24.07.2013