KuPamięci.pl

Anna Antonina Sawicka


* 12.11.1953

 

+ 04.09.2022

Miejsce pochówku: Stare Powązki

,

woj. mazowieckie

pokaż wszystkie
wpisy (4)
Licznik odwiedzin strony
5816

Kim była Ania, którą wszyscy znaliśmy? Córką, Żoną, Matką, Babcią, czy Artystką?

Była oczywiście każdą z tych osób, była też Koleżanką i Powierniczką. W każdą z tych ról (i w wiele innych) angażowała się z pasją i bez granic. To chyba wyróżniało ją spośród większości z nas.

Szczególnie warto przypomnieć o Ani Twórcy wciąż poszukującym własnej formy wyrazu w malarstwie, grafice, fotografii, rzeźbie, ikonopisarstwie i jeszcze przynajmniej w kilku innych dziedzinach sztuki. W swoje artystyczne działania mogła zaangażować się dopiero kilkanaście lat temu, gdy Bartek i Tonia wyszli z domu i założyli własne rodziny. Wtedy poznaliśmy zupełnie nową Anię – Artystkę głodną nowej wiedzy, nowych umiejętności, nowych środków wyrazu.

Na swojej internetowej stronie artystycznej (www.sawanna.art.pl) Ania tak opisała emocje artystyczne:

Lubię patrzeć na ludzi, obserwować rysy twarzy, układ ciała wyrażający emocje, myśli, stan ducha. Intryguje mnie wielka siła i jednocześnie kruchość człowieka.

Los zabrał nam Anię (silną i kruchą) niespodziewanie. Chyba każdy z nas miał z Nią jakieś wspólne plany. Nie zrealizujemy ich już, ale warto pamiętać o Ani jako Siostrze, Żonie, Matce, Babci, Cioci, Koleżance, Znajomej, Przyjaciółce, Sąsiadce, a również o Ani Artystce. Tyle możemy zrobić dla Niej (i też dla siebie).

Koniecznie odwiedźcie stronę www.sawanna.art.pl zanim wir życia zabierze Was daleko od wspomnień o Ani.

 
Zapal znicz   |   Wszystkie znicze
Beata Bejtman-Kuźmienko
Moja Malarka
2022-09-13
Jacku, bardzo współczuję Tobie, Twojej Rodzinie i Danusi. Osobowość Ani, wszystko co tworzyła swoją energią i wyobraźnią nie pozwolą jej odejść, bo ŻYCIE jest.
Katarzyna i Grzegorz Cyganek
2022-09-13
Szczere wyrazy współczucia przesyła rodzina Cyganków. Niech jej pamięć przetrwa w was.
Agnieszka Kremky
2022-09-11
Współczuję z całego serca, Ania na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Agata Jaworska
2022-09-11
Najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia dla najbliższych.
Hanna Mirosław Mamińscy
sasiedzi
2022-09-09
Przesyłamy szczere wyrazy współczucia po stracie Ani. Ania była wspaniałą osobą, sąsiadką, która nigdy nie odmówiła pomocy i wsparcia.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
Złóż kondolencje   |   Wszystkie kondolencje
Po 47 latach małżeństwa (a 51 latach znajomości) trudno jest mi wyobrazić sobie życie bez Ani. Cóż teraz napisać? Że była wyjątkowa, że była dla mnie najlepszym darem losu? Słyszałem takie słowa wielokrotnie przy okazji pożegnań innych osób. Nigdy jednak nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo mogą być prawdziwe… Gdy odchodzili inni moi bliscy miałem nadzieję, że gdzieś tam gdzie się przenieśli będzie im lepiej, bo tu było im trudno. Ale Ania była osobą w rozkwicie życia i swojej osobowości artystycznej, głodną każdego przyszłego dnia. Każdemu działaniu poświęcała się z pasją i bez opamiętania, w Domu, w Rodzinie i w Sztuce. Żyła szczęśliwie. I to życie nagle się skończyło. Definitywnie. Każdy, kto Ją znał ma jakieś o Niej wspomnienia. To co dziś możemy dla Niej, i dla siebie, zrobić to nie zgubić tych wspomnień w wirze spraw codziennych. Na pewno warto też lepiej poznać bliżej Jej dokonania artystyczne i odwiedzić stronę www.sawanna.art.pl oraz jej konto na instagramie. Wiem jak bardzo zależało jej aby Świat znał ją jako Malarkę, Twórcę obrazów. To też możemy dla Niej zrobić. Pamiętajmy o Ani, każdy na swój sposób.
Jacek Sawicki
Dodaj wspomnienie   |   Wszystkie wspomnienia
Opcje strony:
Zdjęcia
-
Agata Jaworska
Agata Jaworska
napisał(a) dnia 2022-09-11
Najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia dla najbliższych.
-
Ela i Michał
Ela i Michał
zapalił(a) dnia 2022-09-07
Aniu, tak trudno uwierzyć, że nie ma Cię wśród nas i że w innym już świecie piszesz swoje ikony. Do zobaczenia!
-
Powiadom znajomych
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
-
Pamiątki
Obrazki pamiątkowe
 
-
SprzataniePomnikow.pl
Kliknij aby obejrzeć ofertę
 
-
Jacek Sawicki
06.09.2022