Tło
X
Kondolencje + dodaj kondolencję
Nie ma jeszcze żadnych kondolencji w tym dziale.

Wojciech Topperman

* 11.04.1937

+ 23.06.2024

Miejsce pochówku:
TORONTO

O nim

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Wojciecha Toppermana (dawniej Wichrzyckiego). Wojciech odszedł w spokoju we śnie 23 czerwca 2024 roku w Toronto.Wojciech urodził się w Warszawie w 1937 roku.

Dzieciństwo spędził w Afganistanie, gdzie jego ojciec był głównym inżynierem budowy przejścia przez wąwóz Tang-e Gharu. Do Warszawy wraz z rodziną powrócił w 1944 roku. Z zamiłowania artysta, Wojciech dołączył do Studenckiego Teatru Satyryków znanego z odważnej satyry. Członkowie grupy teatralnej szybko stali się drugą rodziną Wojciecha. Poznanie jego przyszłej żony było jak miłość od pierwszego wejrzenia. Razem mieszkali w Bagdadzie i Paryżu, po wydarzeniach marca 1968 roku stali się politycznymi uchodźcami. Zamieszkali w Szwecji, by następnie na stałe przenieść się do Kanady.

Wojciech rozwijał się zawodowo w firmie budowlanej NCK w Toronto, gdzie miał przywilej współtworzyć takie kultowe budowle jak CN Tower i Luwr.

Wojciech pozostawił pogrążone w żałobie córki Caroline Topperman i Noemi Hallet, zięciów Pawła Siarkiewicza i Matthiew Halletta, oraz wnuki Veddera i Islę.

Pamiętamy:
+ dopisz się do listy
Caroline Topperman
zobacz wszystkie
Ceremonię prowadził:
York Cemetary Toronto
stronę odwiedziło: 231 osób
Zamknij Strona KuPamięci wykorzystuje pliki cookie ("ciasteczka") w celu zapewnienia dostępu do treści (więcej informacji).
Zmiana ustawień dotyczących przechowywania ciasteczek możliwa jest bezpośrednio z poziomu Twojej przeglądarki.