Tło

Prof. Janusz Kucharski

* 01.10.1928

+ 28.11.2020

Miejsce pochówku:
Wojskowy Cmentarz Wojskowy w Warszawie
woj. mazowieckie

O nim

Wybitny skrzypek i pedagog Uniwersytetu Muzycznego im.F.Chopina w Warszawie oraz nauczyciel ZPSM nr.1w Warszawie, wieloletni 1.Koncertmistrz Orkiestry Opery Narodowej-Teatru Wielkiego, Kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych w UMFC.

Wychowawca kilku pokoleń wybitnych skrzypków. Pełny mądrej wrażliwej życzliwości mentor. Kochał skrzypce, muzykę i ludzi.

Ostatnio zapalone znicze:
""
zapalił(a) Ku pamięci... dnia 2022-11-28
"Wspominam wspaniałego Profesora, lekcje które dały mi bardzo wiele i kursy w Łańcucie. Pozostaje w mojej pamięci i w modlitwie. Pokój jego duszy."
zapalił(a) Natalia Zalewska (Andrzejewska) dnia 2020-12-16
"Profesorowi, któremu tak wiele zawdzięczamy. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Małgorzata Czajkowska-Tomanek, Kamil Tomanek."
zapalił(a) Kamil Tomanek dnia 2020-12-14
"Wspaniały człowiek ,wspaniały skrzypek, wspaniały pedagog ....będzie zawsze obecny w śród nas poprzez muzykę i wszystko to co przekazał swoim uczniom i ludziom którzy go otaczali ."
zapalił(a) Tamara Olewniczak Fiala dnia 2020-12-10
"Każde spotkanie z Panem Profesorem utrwaliło się w mojej wdzięcznej pamięci, a teraz moje modlitwy będą towarzyszyły w ostatnim etapie wędrówki duszy po ziemskim padole, spoczywaj w zatem w pokoju"
zapalił(a) Krzysztof Piotrowicz dnia 2020-12-10
"Panie Profesorze, zawsze będę Pana wspominać jako cudownego, uśmiechniętego, który oddał się skrzypcom i uczeniu. Dla mnie jest Pan żywy i zawsze pozostanie w sercu! Spoczywaj w pokoju!"
zapalił(a) Magdalena Bojanowicz dnia 2020-12-06
"Są pożegnania na które nigdy nie jestesmy gotowi... . Są osoby, o których myśl przywołuje uśmiech... . Jesteś i będziesz jedną z nich!"
zapalił(a) Monika dnia 2020-12-06
"Kochanemu Profesorowi..."
zapalił(a) Karolina Szymbara dnia 2020-12-05
zobacz wszystkie
Najnowsze kondolencje
Ola Kolasińska
2020-12-10
“Non omnis moriar” My, uczniowie i studenci Profesora niesiemy dalej nie tylko Jego muzyczne interpretacje i etos pracy muzyka, których uczył nas przez lata. Równie ważna jest pamięć o dobroci i oddaniu, jakich od niego doświadczyliśmy. Rozpoczynając etap dorosłości, mieliśmy szczęście, bo mogliśmy naśladować kogoś takiego jak On - nie tylko wzór muzyka, ale też człowieka. Dziękuję za wszystko.
Monika Marcula
2020-12-08
Odszedł od nas wspaniały Człowiek, który szczodrze dzielił się z innymi swoim talentem, mądrością, wiedzą, doświadczeniem oraz niezwykłą życzliwością. Spotkać takiego Człowieka z życiu - to wielkie wyróżnienie... Niech Jego dusza spoczywa w pokoju.
zobacz wszystkie
Pamiętamy:
+ dopisz się do listy
Tamara Olewniczak Fiala
Zuzanna Edmonds ( Kasia Pyrć )
Klaudia Olborska-Szymańska
Karolina Szymbara
Olivia Kucharska
zobacz wszystkie
stronę odwiedziło: 3490 osób
Zamknij Strona KuPamięci wykorzystuje pliki cookie ("ciasteczka") w celu zapewnienia dostępu do treści (więcej informacji).
Zmiana ustawień dotyczących przechowywania ciasteczek możliwa jest bezpośrednio z poziomu Twojej przeglądarki.