Tło

Lisa Marie Presley

* 01.02.1968

+ 12.01.2023

Miejsce pochówku:
Graceland Meditation Garden

O niej

Niełatwe życie księżniczki rock and rolla 


Lisa Marie Presley była córką Priscilli i Elvisa Presleyów, a jednocześnie niemal natychmiastowym owocem ich małżeństwa - urodziła się dokładnie dziewięć miesięcy i jeden dzień po ich ślubie. Była aktorką, piosenkarką i autorką tekstów piosenek.


Mogłoby się wydawać, że bycie dzieckiem sławnego piosenkarza i aktorki to prosty przepis na życie wolne od wszelkich trosk. Lisa była dowodem na to, że tak jednak nie jest. Jej rodzice zdecydowali się na życie w separacji kiedy miała zaledwie 4 lata, a gdy lisa miała 9 lat, jej ojca znaleziono martwego w jego własnej posiadłości. 


To jednak nie koniec problemów, z jakimi musiała mierzyć się córka legendarnego Elvisa. Po śmierci jej ojca, matka Lisy zaczęła spotykać się z amerykańskim aktorem Michaelem Edwardsem. Lisa Marie Presley wspominała w wywiadach, iż partner jej matki zachowywał się wobec niej w niewłaściwy sposób. Gdy Lisa miała 13 lat, była przez tego mężczyznę molestowana. W dalszych latach zmagała się z depresją i uzależnieniami. 

Lisa Marie Presley była czterokrotnie zamężna - od 26 maja 1994 do 18 stycznia 1996 była nawet żoną Michaela Jacksona i miała okazję wystąpić w jednym z jego teledysków. Wokalistka miała czwórkę dzieci: Riley i Benjamina Keough oraz bliźniaczki Finley i Harper.12 czerwca 2020 roku syn Lisy, Benjamin Keough, popełnił samobójstwo. Miał jedynie 27 lat. 


Karierę artystki można uznać za owocną, mimo iż nie zaczęła się ona wcześnie - jej debiutancka płyta To Whom It May Concern została wydana 8 kwietnia 2003 roku, kiedy Lisa miała 35 lat. Można śmiało powiedzieć, że krążek odniósł sukces, ponieważ pokrył się złotem dwa miesiące później, a w międzyczasie uzyskał piąte miejsce w rankingu Billboard 200. Do końca 2018 roku ukazały się dwie pozostałe płyty, kilkanaście singli, a sama Lisa miała również gościnne występy w teledyskach i utworach innych wykonawców. 


Ostatni wywiad Lisa Marie Presley udzieliła na rozdaniu Złotych Globów. Była rozmówczynią Billy’ego Busha, który wspomina iż Lisa sprawiała wrażenie zamroczonej, lekko nieobecnej. Dodał także, że Presley mówiła bardzo powoli. 48 godzin później artystka zmarła w wyniku zatrzymania akcji serca.

Pamiętamy:
+ dopisz się do listy
Cezary Mański
zobacz wszystkie
stronę odwiedziło: 714 osób
Zamknij Strona KuPamięci wykorzystuje pliki cookie ("ciasteczka") w celu zapewnienia dostępu do treści (więcej informacji).
Zmiana ustawień dotyczących przechowywania ciasteczek możliwa jest bezpośrednio z poziomu Twojej przeglądarki.